Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 21:06
Překvapení

Zeman s královnou řešil osud Čechů v Británii. Ale ne všech

Zdroj: APTN

Britská královna Alžběta II. přijala v Buckinghamském paláci českého prezidenta Miloše Zemana, jehož doprovázely manželka Ivana a dcera Kateřina. Po audienci u královny Zeman vyznamenal české a slovenské veterány.

Velkým překvapením je to, že se audience zúčastnila i Kateřina Zemanová, která už je delší dobu "uklizená" do zahraničí a aktivit prezidentského páru se vůbec neúčastní.

 

Ivana i Kateřina Zemanovy na audienci přišly v krémových kostýmcích, Miloš Zeman měl tmavý oblek a hůlku, kterou si pomáhá při chůzi.

 

Královna Alžběta II. rodinu Zemanových uvítala v modrých šatech s bílými ornamenty. Z oficiálních fotografií to vypadá, že minimálně začátek setkání proběhl v přátelské atmosféře.

 

14

GALERIE: Setkání Miloše Zemana s královnou Alžbětou

Zdroj: ČTK

Setkání Miloše Zemana s královnou Alžbětou - 3

Hodnocení:

 

Miloš Zeman na tiskové konferenci později uvedl, že s královnou mluvil především o Češích žijících a pracujících ve Velké Británii. Prezidentovi leží na srdci, aby kvůli brexitu nebyli Češi v zemi nějakým způsobem diskriminováni. Královna má prý o osud Čechů zájem, i když ona sama o jejich osudu nerozhoduje.

 

Posléze prezident přiznal, že si přece jen neodpustil bonmot a Alžbětě II. objasnil, že ho opravdu zajímají jen ti, kteří v Británii pracují a studují. Ne ti, kteří v zemi jen využívají systém sociálních dávek.


Dary pro královnu - brož s českými granáty a hedvábný šátek:

Dary pro královnu Alžbětu
Zdroj: Jiří Ovčáček

 

Alžbětě II. také prezident řekl, že vyznamená několik veteránů z druhé světové války. "Královna je pozdravuje a přeje jim pevné zdraví a dlouhá léta," tvrdí Zeman.

 

Na otázku, zda se na audienci s panovnicí nějak zvlášť připravoval, Zeman odvětil, že jedinou specialitou je to, že mu manželka Ivana připnula manžetové knoflíčky.

 

Reportáž TV Nova:

 

 

Po setkání s královnou prezident Zeman v rezidenci českého velvyslance v Londýně předal vyznamenání několika českým a slovenským veteránům, kteří za druhé světové války sloužili v řadách britského královského letectva (RAF).

 

 

Předal také diplom o jmenování do generálské hodnosti sedmadevadesátiletému Miroslavu Liškutínovi. Veteránům Zeman tlumočil blahopřání britské královny Alžběty II., u které dnes po poledni absolvoval audienci.

 

Miloš Zeman vyznamenal veterány
Zdroj: facebook Miloš Zeman vyznamenal veterány

 

"Nesmírně si vážím českých vojáků, kteří bojovali v britských řadách a mnoha z nich jsem udělil státní vyznamenání. Chtěl bych vyjádřit radost z toho, že to mohu učinit i dnes při příležitosti audience u Jejího Veličenstva," řekl Zeman při krátké ceremonii.

 

Miloš Zeman po audienci u královny:

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.6. | 16:25 Milos Trasimi
7
Tak teda trefil Notoriusi Alkoholixi. Asi teda vis kolik Cechu sedí na ulici ...
16.6. | 16:29 pichav
-13
☝ COPAK TAM NAS !!!! BONMOTOROVY KALASNIKOV !!!! PROVEDE ZA OSTUDU ???? UZ SE ...
17.6. | 14:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Přestaň se tady znemoznovat.
17.6. | 14:47 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
To ano Blbovce.Četl jsem to.A taky to z tebe dělá lháře.Protože dotyčný a redakce která ma me I.P adresy ví kde jsem.Ale já ty sasku mám tech I.P adres víc.
17.6. | 04:32 Vratislav Kenny
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Mohlo to dopadnout hůř.
16.6. | 22:10 bard-lidu
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zemane, měl bys mít starosti i o soc. dávkaře. Protože jestli je z Anglie vykopnou, vrátí se k nám, budeme je mít na krku a ještě budou chtít dorovnání soc. dávek na úroveň, jakou brali v Británii.
16.6. | 22:03 bard-lidu
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Co to má ta Katka za sukni ??? V tom by se asi nedala běžet stovka na čas.
16.6. | 21:55 bard-lidu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Mám obavy, že prezidenti budou brzy vyznamenávat za zásluhy ve třetí světové válce.
16.6. | 20:58 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
A na další LEŽ jsem.si vzpomněl od tebe Trasímku zkurvysýýnkůů.Jeden tady psal že tě našel přes IP.adresu na Facebooku,hmm a co teď povíš ty Angličane žijící v ČESKU :-D
16.6. | 20:56 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
:-D :-D :-D Trasímku zkurvysýýnkůů tý jsi fakt číslo :-D Máš štěstí že mám dneska čas si s tebou vypisovat ;-) Ty jsi lovec adres vidím :-) A zase bereá komentář, protože ty nemáš ani svůj názor,vše opsané ty kozzomrdde.
16.6. | 20:38 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Dej mi její adresu.To abychom se smířili:))))
16.6. | 20:37 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi a ty zzmrdee nauč se ČESKÝ Jazyk :-) zvyjebaná? :-D :-D Ty jsi tupouun