Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2017 21:56
Analýza Forbesu

Prezidentování nevynáší: Trump v politice zchudl o 32 miliard!

Zdroj: TV Nova

Donald Trump byl několikrát obviněn, že jde do politiky kvůli tomu, aby zbohatnul. Ale podle analytiků skutečnost ukazuje opak. Za dobu svého prezidentování přišel v přepočtu o desítky miliard korun. Způsobily to hlavně problémy na trhu s nemovitostmi.

Donald Trump přišel od doby, kdy ohlásil ostrý start prezidentské kampaně, v přepočtu o více než 32 miliard korun. "Je pravda, že za poslední rok a půl se jeho jmění snížilo o miliardu a 500 milionů dolarů," uvedl Jaroslav Mašek z časopisu Forbes.

 

V současnosti je tak v Americe až na 248. místě s majetkem v přepočtu za 70 miliard korun. O peníze už jako americký prezident přišel hlavně na realitním trhu. Vydělává totiž především pronájmem budov ve velkých městech.

 

"Bohatství Trumpa je složeno z realitní třetiny, potom z golfových resortů, které má po celém světě, a také z licenčních poplatků za jeho jméno. Můžete si koupit jeho vůni, minerální vodu, je toho spousta," vypočítal novinář.

 

"Je zhruba 500. nejbohatší na světě. A když se podíváme na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, tak tomu patří stá příčka. Kellner má čtyřikrát větší majetek než Trump," dodal Mašek.

 

 

I přes to, že přišel o pořádný balík peněz, stále mu říká "pane" například soukromé letadlo, desítka luxusních vozů včetně veteránů, několik luxusních apartmánů s jedinečným výhledem nebo jachta.

 

Trump už z žebříčku miliardářů několikrát vypadl úplně, například počátkem devadesátých let, kdy se rozváděl s československou emigrantkou Ivanou Zelníčkovou Trumpovou.

Michal Čoudek/epa TN.cz