Publikováno 14. 11. 2017
Kampaň vrcholí

Prezidentské volby se blíží, kandidáti se rvou o každý hlas!

Zdroj: TV Nova

Přesně za dva měsíce už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb. A tak přichází doba ostré kampaně. Devět oficiálních prezidentských kandidátů se bude muset snažit získat před přímou volbou hlas každého voliče. My jsme dnes zjišťovali, čím je chtějí oslovit.

Volební kampaň kandidátů na českého prezidenta oficiálně začala koncem srpna. Teď už je v plném proudu. A jak to vypadá, práce je víc než dost.

 

Třeba tým bývalého šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše prý už probral strategii závěrečné fáze kampaně. Pokud budou finance, chtějí využít všechny - pro volby standardní - prostředky, a to včetně billboardů a spotů. Dnes odpoledne spustili nový web.

 

Pro textaře Michala Horáčka jsou prý nejdůležitější debaty s ostatními kandidáty i s voliči. "Ostatně jsou to lidi, ne nějací senátoři, kdo mě pověřil tou kandidaturou a na to jsem hrdý," říká Horáček.

 

Právě senátoři pomohli na poslední chvíli expremiérovi Mirku Topolánkovi. Ohledně své kampaně má jasno. Prý chce lidem ukázat, jak se změnil za ta léta, co byl mimo politiku a jaké má názory.

Každý kandidát může za volební kampaň utratit maximálně 40 milionů korun. Pokud by v prvním kole voleb nikdo nezískal nadpoloviční většinu, dva finalisté pak mohou investovat ještě dalších deset milionů.

 

Asi jediný, koho kampaň příliš netrápí, je úřadující prezident Miloš Zeman.

pez, Lucie Heřmanská TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34191 lidí.