Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 3. 2016
pokus o vraždu

Otec slíbil dívce (19) odpuštění. Místo toho ji střelil do hlavy!

Muž zastřelil manželku
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Protože si chtěla vzít muže, kterého jí rodiče neschvalovali, utekla z domova. Táta přísahal na Korán, že když se Saba vrátí, dá jí požehnání. Věřila mu, to ale byla osudová chyba. Otec se strýcem se dívky rozhodli zbavit.

Saba Kaiserová (19) utekla z domova poté, co jí rodina zakázala vzít si muže svých snů. Když se to dozvěděl její otec, položil ruku na Korán a přísahal, že své dceři neublíží a dá jí požehnání. Chtěl jen, ať se vrátí domů.

 

Saba nakonec poslechla. Když se ale objevila na prahu dveří, čekalo ji velmi tvrdé přijetí. Místo radostného přivítání Sabu otec a strýc zavedli k řece, kde ji surově zmlátili a přiložili zbraň k hlavě. Pak otec vystřelil.

 

 

Saba v posledním okamžiku sklonila hlavu, takže jí kulka sjela po tváři a způsobila krvavý ohavný šrám. Dívka ztratila vědomí. Tělo Saby pak příbuzní nasoukali do pytle a vhodili do řeky. Doufali, že tímto činem očistili jméno rodiny.

 

Dívku ale voda probudila. S vypětím všech sil se dostala z vaku a vyškrábala na břeh. Když se trochu vzpamatovala, přivolala si pomoc.

 

Dívka má krvavý šrám
Zdroj: YouTube.com Příběhem dívky se inspirovala i pákistánská režisérka, která za snímek A Girl in the River dostala letos Oscara.

 

Tento příběh o přežití, zachycený navíc i v oscarovém dokumentu A Girl in the River pákistánské režisérky Šarmín Obaidové Činojové, rozpoutal obrovské dikuze o "vraždě ze cti", které se většinou konají v případě, že žena odmítne předem dohodnuté manželství, kvůli vztahu s mužem, kterého rodina nechvaluje, nebo třeba kvůli cizoložství. Potrestané bývají i oběti znásilnění.

 

 

"V Pákistánu nejsou vraždy ze cti považované za zločin, proto za ně nikdo není stíhaný či uvězněný. Lidé v nich nevidí chladnokrevnou vraždu, snaží se je omlouvat náboženskou tradicí," prohlásila Činojová.

 

Saba se dopustila prohřešku, když utekla, aby si vzala chudého továrníka. "Povinnost nám velila to udělat. Vzala nám čest, všechno zničila," prohlásil otec, který ani teď necítí žádné výčitky.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.3. | 09:22 Anna Malatova
44
zde vidime, ze vuci zenam nemaji zadny respekt, zena je na urovni jatecneho ...
1.3. | 09:54 Joko
-11
Včera jsem se v Tv .díval jak tam převexlovaná mladá (dá se říct hezká holka) ...
1.3. | 15:54 Martina Zdražilová
6
Náhlasit nevhodný komentář
Kulturně se s radostí nechám obohatit od kulturních lidí. Mě nikdy nebavily středověké praktiky, mučeníčka, bití žen, otrokářství, apod.
1.3. | 13:37 Vlasta Pražák
15
Náhlasit nevhodný komentář
Odpuštění podle jejich zvyků,děkuji,podobné obohacení u nás nechci.
1.3. | 11:52 hosan77
13
Náhlasit nevhodný komentář
Na tyhle magory platí jen a pouze vystrilet...
1.3. | 10:24 josefvyskoc
16
Náhlasit nevhodný komentář
ale no tak nepodlehejme hned xenofobnim naladam, jak rika pí šabatová...nechme se kulturne obohatit islamem a uvidite, ze to dobre dopadne ! ...moudra to zena ! ...
1.3. | 09:54 Joko
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Včera jsem se v Tv .díval jak tam převexlovaná mladá (dá se říct hezká holka) muslimka ,vlastně Islám velebila .Není prý pravda , že tam jsou ženy jen"onuce".Nikdo se k nim krutě nechová - to jen tak vypadá - otec sice o všem rozhoduje ale za nitky "tahá žena".Která v pořadí ...
1.3. | 09:22 Anna Malatova
44
Náhlasit nevhodný komentář
zde vidime, ze vuci zenam nemaji zadny respekt, zena je na urovni jatecneho zvireta a psa rovnez, nesmi myslet vlastni hlavou, nesmi udelat vlastni rozhodnuti ani v tak dulezite otazce...vidime tedy, ze islamizace je navrat hluboko do stredoveku, kdy ani zde nebylo pravo vuci zenam tak krute