Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 3. 2016
pokus o vraždu

Otec slíbil dívce (19) odpuštění. Místo toho ji střelil do hlavy!

Muž zastřelil manželku
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Protože si chtěla vzít muže, kterého jí rodiče neschvalovali, utekla z domova. Táta přísahal na Korán, že když se Saba vrátí, dá jí požehnání. Věřila mu, to ale byla osudová chyba. Otec se strýcem se dívky rozhodli zbavit.

Saba Kaiserová (19) utekla z domova poté, co jí rodina zakázala vzít si muže svých snů. Když se to dozvěděl její otec, položil ruku na Korán a přísahal, že své dceři neublíží a dá jí požehnání. Chtěl jen, ať se vrátí domů.

 

Saba nakonec poslechla. Když se ale objevila na prahu dveří, čekalo ji velmi tvrdé přijetí. Místo radostného přivítání Sabu otec a strýc zavedli k řece, kde ji surově zmlátili a přiložili zbraň k hlavě. Pak otec vystřelil.

 

 

Saba v posledním okamžiku sklonila hlavu, takže jí kulka sjela po tváři a způsobila krvavý ohavný šrám. Dívka ztratila vědomí. Tělo Saby pak příbuzní nasoukali do pytle a vhodili do řeky. Doufali, že tímto činem očistili jméno rodiny.

 

Dívku ale voda probudila. S vypětím všech sil se dostala z vaku a vyškrábala na břeh. Když se trochu vzpamatovala, přivolala si pomoc.

 

Dívka má krvavý šrám
Zdroj: YouTube.com Příběhem dívky se inspirovala i pákistánská režisérka, která za snímek A Girl in the River dostala letos Oscara.

 

Tento příběh o přežití, zachycený navíc i v oscarovém dokumentu A Girl in the River pákistánské režisérky Šarmín Obaidové Činojové, rozpoutal obrovské dikuze o "vraždě ze cti", které se většinou konají v případě, že žena odmítne předem dohodnuté manželství, kvůli vztahu s mužem, kterého rodina nechvaluje, nebo třeba kvůli cizoložství. Potrestané bývají i oběti znásilnění.

 

 

"V Pákistánu nejsou vraždy ze cti považované za zločin, proto za ně nikdo není stíhaný či uvězněný. Lidé v nich nevidí chladnokrevnou vraždu, snaží se je omlouvat náboženskou tradicí," prohlásila Činojová.

 

Saba se dopustila prohřešku, když utekla, aby si vzala chudého továrníka. "Povinnost nám velila to udělat. Vzala nám čest, všechno zničila," prohlásil otec, který ani teď necítí žádné výčitky.

lud TN.cz