Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 9. 2017
požár v Londýně

Trauma z požáru Grenfell Tower: Sebevraždy, drogy a alkohol

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City - 4
Zdroj: Profimedia
Lidé se nemohou vyrovnat s hrůzami, které v hořícím pekle zažili.

Minimálně dvacet lidí, kteří přežili požár londýnského věžáku Grenfell Tower, spáchalo sebevraždu. Další přeživší se potýkají s vážnými psychickými obtížemi způsobenými posttraumatickým syndromem. Někteří se dokonce uchylují k alkoholu nebo drogám.

"Mezi oběťmi, které přežily, je hodně závislých na alkoholu nebo drogách. Lidé se cítí izolovaní, nedokážou se srovnat s hrůzami, které viděli,“ uvedla Yvette Greenway zakladatelka nadace Silence of Suicide pro kanál BBC.

 

Existuje několik faktorů, na základě kterých se přeživší jedinci uchylují k sebevraždě. Nejčastější příčinou jsou silné deprese, vina, kterou cítí, protože tragédii přežili, zatímco jejich blízcí nikoliv a neschopnost vyrovnat se ztrátou milovaných osob.

 

 

Podle zdravotní sestry Judy Boltonové, která pracuje jako dobrovolnice v centru Justice4Grenfell není pro přeživší dostatek psychiatrické pomoci. Většina z nich se na odbornou pomoc sama navíc ani neobrátí a místo na odborníky se obracejí na drogové dealery.

 

Přitom právě odborná pomoc je to, co potřebují. Bez konzultace s lékaři a potřebných léků se s traumatem jen těžko sami vyrovnají. Odborná pomoc byla prozatím poskytnuta 330 lidem a 66 procentům z nich byla doporučena následná psychologická péče.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragickém požáru Grenfell Tower: 

kik TN.cz