Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 7. 2017
oprava silnic

Při cestě na jih čekejte komplikace! První jsou už v Česku

Zdroj: TV Nova

Řidiči, kteří míří na dovolenou a cestují přes Jihlavu na Znojmo a dále na Vídeň, Chorvatsko, Slovinsko a Itálii, musejí počítat s dalším novým zdržením. Kvůli opravám je na dvou místech provoz na tomto hlavním tahu na jih omezen.

Desítky minut zdržení navíc - na to se teď musí připravit všichni řidiči, kteří cestují z Jihlavy na Znojmo.

 

U Želetavy na Třebíčsku totiž Ředitelství silnic a dálnic hned na dvou místech za sebou začalo s opravami hlavního tahu do Rakouska, Chorvatska a Itálie. V obou místech je provoz sveden pouze do jednoho jízdního pruhu a dopravu tam řídí semafory. Hlavně ve špičkách se tam tvoří několikakilometrové kolony. Tato omezení tam přitom budou během celých letních prázdnin.

 

Kvůli zvýšenému dovolenkovému provozu se na tomto tahu v posledních dnech také častěji bourá. Naposledy v sobotu se tam provoz na několik hodin zastavil úplně. Jen pár kilometrů od těchto dopravních omezení se totiž střetla dvě osobní auta. I ona mířila k moři. Výsledkem bylo 9 zraněných, z toho 7 těžce.

 

 

Viníkem této vážné havárie je jeden z řidičů, který nezvládl řízení svého vozu v prudké zatáčce a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem. Havárie provoz mezi Jihlavou a Znojmem omezila na téměř celé sobotní odpoledne. Řidiči museli na zdlouhavé objíždky. 

mom/David Pik TN.cz