Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2018 20:50
Záchrana života

Při divoké hádce s expřítelem ženu zradilo srdce, pomohli strážníci

Zdroj: TV Nova

V nečekané drama se ve středu navečer změnila asistence hlídky brněnských strážníků u ostré hádky bývalých partnerů. Ženě se totiž náhle zastavilo srdce. Městští policisté museli k její záchraně využít i defibrilátor.

"Hlídku při obchůzce zastavil muž, který ji požádal o pomoc kvůli údajnému útoku své třicetileté bývalé přítelkyně. Vzala mu prý jeho mobilní telefon, a když ho od ní chtěl zpátky, začala ho tlouct do obličeje," popsal začátek zásahu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Hlídka opilou ženu záhy objevila nedaleko, jak popíjí pivo. Když ji strážníci vyvedli z podniku ven a žena zahlédla bývalého partnera, začala mu sprostě nadávat a pokusila se ho napadnout.

 

"Současně mrštila o zem skleněným půllitrem, který do té doby držela v ruce. Hlídka proto musela ženu přidržet a kvůli nezvladatelné agresivitě jí nasadila pouta. Po zklidnění situace chtěli strážníci se všemi zúčastněnými záležitost sepsat, žena ale prohlásila, že má potíže se srdcem a náhle se sesunula k zemi," přiblížil následující okamžiky Ghanem.


 

Strážníci poznali srdeční zástavu, přivolali záchranku a jeden z nich běžel do auta pro automatický defibrilátor.

 

"Po několika stlačeních hrudníku začala žena znovu dýchat, zástava se však v několikaminutových intervalech zopakovala ještě dvakrát. V obou případech už pomohl k obnovení srdeční činnosti kromě masáže i defibrilátor. Pak si ženu převzali zdravotníci," uzavřel mluvčí strážníků.

 

Velmi podobný případ přitom před dvěma týdny řešili u Brna i státní policisté. 28. března spěchali do Moravských Knínic k šestnáctileté dívce, která zkolabovala.


 

"Na místě pak policisté okamžitě zahájili resuscitaci a použili defibrilátor, kterým bylo jejich vozidlo vybaveno. Dvojici policistů se podařilo obnovit životní funkce díky dvojnásobnému použití přístroje a dalším následným úkonům první pomoci včetně nepřímé srdeční masáže," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Vzápětí na místo přijeli záchranáři, kteří teenagerku odvezli do nemocnice. A policistům oznámili, že jejich rychlý zákrok dívce zachránil život.

pez TN.cz
Reklama