Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 21:59
Velký karambol

Při nehodě bourala tři policejní auta, 10 mužů zákona se zranilo

Zdroj: TV Nova

Pražští dopravní policisté od čtvrtečního dopoledne vyšetřují hromadnou nehodu svých kolegů. Do srážky poblíž policejní akademie se zapletla tři policejní a dvě civilní vozidla.

"Podle prvotních informací bylo při střetu zraněno 11 osob, z toho 10 policistů. Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování," řekl ve čtvrtek těsně po poledni policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Dodal, že k nehodě už dorazil i znalec, který pracuje s několika verzemi toho, jak k nehodě vlastně došlo. Jednou z variant je i technická závada na služebním autě.


Mluvčí záchranky Ondřej Franěk pro TN.cz uvedl, že podle jeho informací zdravotníci ošetřili celkem devět lidí, z toho osm policistů. "Všechna zranění byla pouze lehčí, při podobných nehodách jsou běžné oděrky, pohmožděniny a také zranění krční páteře," vysvětlil Franěk.


V policejních vozech jeli členové speciální pořádkové jednotky, kteří dnes mají dohlížet na bezpečnost během 3. předkola Evropské fotbalové ligy."Kvůli tomu je od rána v metropoli zvýšený pohyb policistů i služebních vozidel. Zmíněná dopravní nehoda je tak v tomto kontextu nepříjemnou událostí, nicméně v konečném důsledku nebude mít na samotné bezpečnostní opatření žádný vliv," uklidňuje Daněk.

pez TN.cz