Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2018
VIDEO Neštěstí v Texasu

Při pádu letadla zemřeli dva lidé! Kamera zachytila obří výbuch

V Texasu se zřítilo malé letadlo
Zdroj: ČTK
Z letadla zbyl jen ohořelý vrak

Dva lidé zemřeli při pádu malého letadla na letišti v texaském Laredu. Z jednoho motoru se začalo kouřit, poté se letoun zřítil a vybuchl. Pilot se zřejmě snažil nouzově přistát, když si kouře všiml, to se mu ale nepovedlo.

Dvoumotorové letadlo Piper PA-31 vzlétlo z mezinárodního letiště v texaském Laredu ve čtvrtek dopoledne místního času. Pilot si krátce po startu všiml, že z jednoho motoru se začalo kouřit a pokusil se vrátit, píše portál TIME.

 

Nouzové přistání už se ale nezdařilo, letadlo se zřítilo a při nárazu na zem vybuchlo. Vrak letadla pak pohltily plameny, které museli likvidovat hasiči. Obrovskou explozi zachytily některé bezpečnostní kamery na videu.

 

 

V letounu byli podle prvotních informací tři lidé, poté úřady upřesnily počet obětí na dvě. Letadlo je registrováno na Roberta Marshalla, který je zakladatelem společnosti Marshall Aviation - menších charterových aerolinek.

 

 

Identitu obětí zatím policisté nezjistili. Příčina nehody se stále vyšetřuje, na místo zamířili i odborníci z letecké správy. Některé lety na laredském letišti se kvůli prošetřování zpozdily.

epa TN.cz
Reklama