Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 23:29
smrtící oheň

Při požáru roubenky na Děčínsku uhořel muž! Další se těžce popálil

Zdroj: TV Nova

V noci na pondělí zaměstnal hasiče požár roubenky v Krásné Lípě na Děčínsku. Z budovy zachránili jednoho muže, druhý uhořel. Roubenku podle místních obyvatel využívali k přespávání hlavně bezdomovci.

Přes 200 let stará roubenka lehla popelem kolem jedné hodiny v noci. Příčinu požáru hasiči vyšetřují, v domku ale velmi často přespávali bezdomovci, s největší pravděpodobností šlo tedy o neopatrnou manipulaci s ohněm.

 

"Chalupa byla prázdná, chodili tam bezdomovci asi spát, takže zřejmě oni to nějakým způsobem od cigarety zřejmě podpálili," myslí si svědkyně požáru.

 

Z budovy hasiči vytáhli těžce popáleného muže (31). Byl v tak vážném stavu, že pro něj letěl vrtulník a převezl ho na specializované popáleninové centrum do Prahy. Od ohně má poraněnou půlku těla. "Muž utrpěl rozsáhlé popáleniny druhého stupně v rozmezí přes 50 procent," sdělil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

 

 

Druhý muž (29) uhořel patrně ještě před příjezdem hasičů. Ze záběrů je evidentní, o jak rozsáhlý požár se jednalo. Požár byl natolik extrémní, že zapálil i stromy, které jsou přibližně tři metry od roubenky a zřejmě budou muset být pokáceny.

 

"Příčina požáru a škoda je předmětem vyšetřování Policie ČR ve spolupráci s hasičským záchranným sborem," sdělil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Martin Kočárek/ lud TN.cz