Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2018
nehoda v Jižní Karolíně

Při srážce vlaků se zranilo 116 lidí! Vyšetřovatelé znají příčinu nehody

Zdroj: TV Nova

V Jižní Karolíně se v neděli srazily nákladní a osobní vlak. Příčinou nehody byla podle vyšetřovatelů špatně nastavená výhybka. Tragédie si vyžádala dva mrtvé a 116 zraněných.

Už několik hodin po srážce vlaků vyšetřovatelé zjistili, co tragédii způsobilo. Prázdný nákladní vlak společnosti CSX byl údajně odstaven na vedlejší koleji. Naproti přijížděl osobní vlak společnosti Amtrak, který měl pokračovat po hlavní koleji.

 

Výhybka na trati byla prý zajištěna tak, že soupravu navedla také na vedlejší kolej, kde se čelně srazila s nákladním vlakem. Na tiskové konferenci to řekl ředitel Národního úřadu pro bezpečnost dopravy (NTSB) Robert Sumwalt. Napsala o tom americká Whotv.

 

Nesprávné nastavení výhybky bylo předmětem vyšetřování od samého počátku. V osobním vlaku, který směřoval z New Yorku do Miami ve státě Florida, cestovalo osm zaměstnanců a 139 cestujících. Tragický nehoda se stala kolem půl třetí ráno místního času nedaleko jihokarolínského města Colombia.

 

 

Guvernér Jižní Karolíny Henry McMaster oznámil, že mrtvými jsou dva zaměstnanci společnosti Amtrak a 116 lidí bylo převezeno do okolních nemocnic se zraněními sahajícími od odřenin po zlomeniny. Při srážce se vykolejila lokomotiva a několik vozů osobního vlaku. Z nákladního vlaku po nehodě uniklo větší množství paliva, ale podle místních úřadů nehrozí veřejnosti žádné nebezpečí.

 

Za poslední dva měsíce jde už o třetí podobnou nehodu společnosti Amtrak. Na konci ledna narazil vlak převážející kongresmany do popelářského auta, zemřel jeden člověk a pět dalších se zranilo. V prosinci souprava vykolejila a zůstala viset z nadjezdu nad rušnou dálnicí - tři mrtví, 80 zraněných.

 


 

ham TN.cz
Reklama