Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2018
hromadné odtažení

Přibývající vraky trápí celou republiku, na Zlínsku mají řešení

Zdroj: TV Nova

Radním Otrokovic na Zlínsku došla trpělivost a rozhodli se pro hromadné odstraňování nepojízdných vraků z města. O jejich odtahu rozhoduje znalec, který zhodnotí jejich stav. Stejný problém přitom trápí snad celé Česko, úřady každého většího města evidují desítky odstavených vraků. V Praze jich mohou být i stovky.

Ve dvacetitisícových Otrokovicích, kde evidují na dvě desítky opuštěných vraků, se rozhodli pro radikální řešení. Oslovili znalce, který technický stav vozidel odborně posuzuje a následně je označuje za vrak. V uplynulých dnech se jim díky tomu podařilo vyřešit už několik případů.

 

Zásadní problém je v tom, že strážníci odstavené auto nemůžou nechat odtáhnout. Rozhodnutí je totiž jen na úřednících, kteří ovšem mají omezené možnosti.

 

"Obecní policie v tuto chvíli opravdu nemá tuhle delegovanou pravomoc. Jediný oprávněný je ten vlastník té komunikace, což je v podstatě výkon státní správy na úřadech," vysvětlil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

 

Totiž ne každé nepojízdné auto je vrak. Tím je podle zákona vozidlo, které není způsobilé provozu na silnicích.

 

 

Nepojízdných aut, která dlouhé měsíce, někdy i roky zabírají parkovací místa, brání v čištění ulic a hyzdí okolí, přibývá po celé republice. Otrokovice daly majitelům vraků dva měsíce na jejich odstranění. Pokud nezmizí, odveze jej město na náklady majitele.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama