Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2017 14:46
Výhled na měsíc

Přijde jarní počasí? Meteorologové prozradili, jestli se ještě ochladí

Počasí - ochlazení
Zdroj: Thinkstockphotos

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v sobotu aktualizovaný měsíční výhled. Potěší v něm všechny, kteří zrovna neholdují zimnímu počasí. Teploty v následujících čtyřech týdnech se budou pohybovat okolo průměru nebo lehce nad ním. Pod nulu by už měly klesat jen během chladnějších nocí. O víkendu může být až 16 stupňů.

"Předpokládáme, že období od 13. března do 9. dubna 2017 bude jako celek teplotně slabě nadnormální. Teploty v první polovině období (13.3. - 26.3.) by se měly pohybovat více nad hranicí dlouhodobých průměrů a ve druhé polovině období (27.3. - 9.4.) převážně blízko hodnot normálních pro tuto roční dobu," uvedli meteorologové z ČHMÚ.

 

Průměrná teplota v České republice v období od 13. března do 9. dubna je 5,1 °C. Teploty by tak už neměly přes den klesat pod nulu. Většinu příštího týdne se budou denní teploty pohybovat kolem deseti stupňů, o víkendu mohou vystoupat až k 16 stupňům, následovat bude ale další ochlazení.

 

V celém období ale meteorologové očekávají teploty v rozmezí 8 a 14 stupňů. V noci by se měly pohybovat v rozmezí mezi nulou a plus čtyřmi stupni Celsia.

 

 

Meteorologové neočekávají ani žádné velké srážkové úhrny. "Z hlediska celkového úhrnu srážek bude období 13.3. - 9.4. pravděpodobně normální, ale blíže k hodnotám pod dlouhodobým průměrem. Zejména začátek období bude na srážky chudší a ani během následujících týdnů se předběžně neočekávají výraznější odchylky od normálních hodnot v celkovém množství srážek," dodali v měsíčním výhledu meteorologové.

 

Podle údajů meteorologů bylo sledované období nejteplejší v roce 1974, kdy se průměrná teplota vyšplhala na 8,7,stupně Celsia. Naopak nejchladnější byl rok 2013 - tehdy byl teplotní průměr pro období od 13. března do 9. dubna minus 1,3 stupně Celsia. Průměrná teplota v Česku pro toto období roku je 5,1 stupně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÝ OSUD: Muž byl připraven o 20 let svého života! Mohlo za to horké počasí

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

vbo tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.3. | 15:57 maxfox
3
"Pod nulu by už měly klesat jen během chladnějších nocí." (teploty) ...
11.3. | 16:19 josefvyskoc
0
vetsi bajivou lhavosti nez meteorologove trpi jenom politici napric spektrem ...
12.3. | 13:16 milenafouskova
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak legrace tím že Honsová skončila předpovědi bude lépe ale hlavně lidi bude jaro.
12.3. | 09:22 Petr Pundr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Klasika na TN.cz. Jeden den ohlásí tropy,druhý den arktické mrazy.Akorát že v poslední době se zaštiťují meteorology a nikoli Dagmar Honsovou,která je už pro smích celému národu. Její předpovědi jsou opravdu unikátní a ve světě nemají obdoby!
11.3. | 20:13 jiři nepraš
1
Náhlasit nevhodný komentář
meteorologové jsou buď ožralý nebo sfetovaný a tito pisalci co píší každý den neco jiného s nimi
11.3. | 18:17 svarcovaerika0123
1
Náhlasit nevhodný komentář
Meteorologové jsou blbí jak EU. Oba dva nestojí za nic. Oba dva si dělají z lidí jen blbce. Ještě předevčírem psali, že budou mrazy a sníh. Najednou bude +16 st. ZRUŠIT METEOROLOGY A EVROPSKOU UNII !!!!!!!!!
11.3. | 16:19 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
vetsi bajivou lhavosti nez meteorologove trpi jenom politici napric spektrem !...
11.3. | 15:57 maxfox
3
Náhlasit nevhodný komentář
"Pod nulu by už měly klesat jen během chladnějších nocí." (teploty) To ví každý trouba,že během teplých nocí pod nulu teplota klesat nebude. Takovou předpověď taky dokážu.