Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 18:02
měsíční výhled

Přijede Martin na bílém koni? Experti řekli, jaký bude listopad

Počasí na podzim
Zdroj: Profimedia
V listopadu se dočkáme i sněhu (ilustrační foto)

Do Česka naplno vtrhnul podzim, a i když se ještě na konci tohoto týdne malinko ohřejeme, v těch dalších už budeme potřebovat teplé kabáty. Počasí do poloviny listopadu bude takové, jak se na předposlední měsíc roku sluší. A dočkáme se i sněhu.

Zatímco ještě v závěru tohoto týdne se můžeme těšit na teploty kolem dvacítky, v příštím týdnu už se budou pohybovat jen kolem patnácti a v závěru měsíce se výrazně ochladí a bude také pršet. Nejdeštivější pak podle meteorologů bude začátek listopadu. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress se v listopadu dočkáme sněhu nejen na horách.

 

Období 8. - 20. října

Převážně oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Uprostřed období polojasno. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 10 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti jen 2 °C a místy přízemní mrazíky. Denní teploty 9 až 15 °C, uprostřed období až 18 °C.

 

Období 21. - 31. října

Zpočátku období oblačno, místy přeháňky. Ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Postupně přibývání oblačnosti i srážek, v horských oblastech převážně smíšených nebo sněhových. Ranní teploty 6 až -2 °C. Denní teploty 7 až 13 °C.

 

 

Období 1. - 11. listopadu

Oblačno až zataženo, na většině území s občasnými srážkami, které budou zpočátku na horách, postupně od vyšších poloh sněhové. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 3 až 9 °C.

 

Za posledních jedenáct let jsme se prvního sněhu vždy dočkali před svatým Martinem, který připadá na 11. listopad. Dá se tedy předpokádat, že ani letos tomu nebude jinak. "Sněžení v nížinách je v Česku spojené se sv. Martinem," potvrdila Honsová.

 

VIDEO: Co nám o letošní zimě napovídá příroda?

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Moderátorka Počasí to na pódiu neskutečně rozjela. Svým zpěvem ohromila diváky!

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

10 rad zkušených matek, jak posílit imunitu u dětí
I vlasům může být zima! Jak je v chladném počasí chránit?

mom TN.cz