Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2017 22:19
test rakety

KLDR vystřelila raketu přes Japonsko! Lidé museli do krytů

Zdroj: TV Nova

Severní Korea otestovala další střelu, která tentokrát přeletěla přes sever Japonska. Střela přeletěla ostrov Hokkaidó a následně spadla do moře, uvádí portál BBC. Japonský předseda vlády Šinzó Abe označil test střely za přímé ohrožení jeho země.

Při testu střely bylo přerušeno radiové vysílání, stanice NHK opakovaně vyzývala, aby se lidé ukryli do podzemních krytů nebo vyhledali bezpečné budovy, uvádí portál CNN.

 

"Vypuštění rakety nad Japonsko je pobuřující čin, smrtelné a vážné ohrožení, které významně podkopává mír a bezpečnost v oblasti," uvádí japonský předseda vlády Šinzó Abe v oficiálním prohlášení.

  

Japonsko požádalo Organizaci spojených národů, aby svolala nouzové setkání, které má navýšit tlak proti KLDR a probíhajícím testům.

 

 

Raketa uletěla více než 2700 kilometrů a podle BBC letěla ve výšce zhruba 550 kilometrů, což je níž, než bývá u severokorejských raket obvyklé. Poté, co přeletěla Japonsko, spadla raketa do Pacifiku přibližně 1180 kilometrů od japonského pobřeží, kde se rozpadla na tři kusy.

 

V oblasti aktuálně probíhá vojenské cvičení Jižní Koreje a USA.

 

Americký prezident Donald Trump v reakci na nový raketový test KLDR prohlásil, že Severní Korea pohrdá všemi sousedními státy i všemi členskými zeměmi OSN. "Na stole jsou všechny možnosti," řekl k dalšímu postupu vůči Pchjongjangu šéf Bílého domu.

 

Jen několik hodin po incidentu zveřejnila Jižní Korea záběry z testů nové balistické rakety Hyunmoo-II, jedna z raket doletěla do vzdálenosti 310 mil (necelých 500 kilometrů), druhá do 500 mil (přes 800 kilometrů). Na záběry z testů se můžete podívat zde:

 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.8. | 13:43 truthwillprevail
6
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - Proč pořád musíš něco překrucovat, ty si opravdu ...
29.8. | 11:30 novus
-5
Neďaleko Mekky, v Saudskej Arábii, krajine, kde žije „mierny“ moslimský národ, ...
1.9. | 15:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
31.8. | 17:18 truthwillprevail: Ruskej švábe, opět, přání otcem myšlenky? Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
31.8. | 17:18 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - držko půjčovat si umí každý, to není žádná frajeřina. To že na to nemají Američané prachy není nic tajného, poslouchej např. americké politiky.
30.8. | 18:47 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 18:13 truthwillprevail: Ruskej švábe, opět, přání otcem myšlenky? Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
30.8. | 18:13 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - Však to čeká i USA, ti už nemají ani na chleba. Bez zadlužování si nekoupí už ani náboj.
30.8. | 14:18 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 13:15 Miroslav Šipula: Až nakonec Amíci Rusáky uzbrojili
30.8. | 13:15 Miroslav Šipula
0
Náhlasit nevhodný komentář
Šedivý kecá = koho ten Kim vydírá? Nikoho, pouze ukazuje, že na to má = pane generále, pamatujete Varšavskou smlouvu???? Ta jednala obdobně = nedala se zatrašit USA a NATO.
29.8. | 21:00 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
V Japonsku zadne kryty nejsou. Tedy krome tech, ktere si si pro sebe vybudova tamejsi "docasna okupacni vojska". A podsklepenych je mene nez 1% domu. Ale redakturek ma uderny titulek. Jako kdyz kdysi psaval o Prvnim Maji :-)))))
29.8. | 20:18 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Petr Kubu - Tam alespoň zbrojí a mají příděl potravin, v ČR se zbrojí minimálně a žádný potravinový příděl, nevím co je horší. Možná proto se v ČR více chlastá, fetuje a krade. To je vizitka českého kapitalismu. Ale tobě leží v žaludku KLDR, kde si ani nebyl.
29.8. | 19:51 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak, velkej blondyn s bilou patkou dela jen bububu..Moc dobre vi, ze tentokrat by dostal radne na hubu...
29.8. | 19:41 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bude to na vyvolání světového konfliktu, blondýne s velkou patkou, stačit ? Neměl by ses ještě po něčem poohlédnout, ať to máte na tutovku ?