Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2017 22:56
VELKÁ GALERIE krásné loučení

S Věrou Špinarovou se v Ostravě přišlo rozloučit 40 000 lidí! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Tisíce lidí se dnes dopoledne přišly rozloučit se zpěvačkou Věrou Špinarovou. Areálem hřbitova se vinula několik set metrů dlouhá fronta. Pro velký zájem zůstaly brány otevřené až do 12:30. Odpoledne bude patřit rodině.

Ostravané pojali rozloučení velkolepě. Na hřbitově před obřadní síní se vytvořil nekonečný had lidí, kteří se přišli poklonit památce oblíbené zpěvačky a velké ostravské patriotky. Ale přijeli i lidé z ostatních koutů republiky. Podle městské policie přišlo 40 tisíc lidí.

 

115

GALERIE: Pohřeb Věry Špinarové

Zdroj: ČTK

Pohřeb Věry Špinarové

Hodnocení:

 

Mezi prvními dorazil s květinami další ostravský patriot Jarek Nohavica. Beze slov přišel, poklonil se, a zase odešel. Na svou dávnou kamarádku přišli zavzpomínat i její spolužáci ze školy. Ve smuteční síni zněly Špinarové největší hity. Z kolegů z hudební branže se přišly rozloučit Marie Rottrová, Heidi Janků, Boris Urbánek, Stanislav Hložek nebo Petr Bende.

 

 

Před 11 hodinou se hřbitovem rozburácely stroje motorkářského gangu, který se rovněž přijel rozloučit. Desítky mužů i dívek v kožených bundách a na motorkách harley vyvolaly mezi ostatními smutečními hosty velké pozdvižení.

 

Příznivci zpěvačky, kteří jí před rakví za zvuku jejích písní věnovali tichou vzpomínku, často smuteční síň opouštěli se slzami v očích. Lidé se shodovali, že odešla výjimečná žena, která byla a navždy zůstane pevně spjatá s Ostravou. Mnozí oceňovali právě to, že zpěvačka s nenapodobitelným sytým hlasem nikdy neodešla do Prahy.

 

"Je nám to strašně líto. My jsme chodili strašně moc na plesy a ona nám často zpívala na plesech a vůbec měli jsme ji rádi jako ženskou, protože to fakt byla pevná ženská," řekla ČTK Ludmila Skipalová. "Udělala pro Ostravu víc než spousta, byť rozených Ostraváků," doplnil její manžel Jan. Pro oba znamenala mezi zpěvačkami absolutní hvězdu. "Kdyby žila v Americe, tak je úplně světová jednička, o tom jsem přesvědčen," řekl Skipal.

 

Veřejné rozloučení mělo trvat od 9 do 12 hodin. Kvůli obrovskému zájmu lidí ale organizátoři museli nechat brány hřbitova otevřené o něco déle. Soukromý obřad pro rodinu a nejbližší přátele se pak uskutečnil později odpoledne.

 

  

Věra Špinarová zemřela ve věku 65 let. Minulou středu ji na koncertu postihla zástava srdce. Její stav byl od začátku velmi vážný. V neděli večer zemřela v nemocnici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vše o posledním koncertu Věry Špinarové! Jak to bylo ve skutečnosti?

SMUTNÝ DŮVOD: Proč odmítl navštívit bývalý manžel Ivo Pavlík Špinarovou v nemocnici?

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.4. | 09:09 Ilona Votýpková
51
Dekujem pane Adame za prenos pohrbu fanousci Verusky od Ceskeho Brodu SBOHEM ...
1.4. | 15:35 noob66
-59
Dobře ji tak babě starý byla to jenom stará rašple a je dobře že už zhebla. ...
3.4. | 00:37 Marie Machálková
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jak jsem s dodatečně všimla, poslal věnec i pan president s manželkou, což je opravdu velmi hezké, z těch, co nemohli přijet i p. Kubišová, ale ostatní, hlavně ti moc bohatí ale ani 1 - 2 květy, doufám, že si prohlédnou alespoň fotky, jak velké kytky nosili ti obyčejní lidé.
2.4. | 14:25 Ilona Votýpková
6
Náhlasit nevhodný komentář
Pani Marusko davam Vam uplne za pravdu je to jina sorta pani Kubisova Marta poslala venec coz je take moc hezke ale pani Spinarova byla tak obycejna a lidska ze to asi tedy hogo fogo sorte nic nerika ale lid jim ukazal co pro ne Spinarka znamena
2.4. | 12:02 Marie Machálková
13
Náhlasit nevhodný komentář
A ještě smutnější je, že nepřijeli ani umělci, pocházející přímo z Ostravy a okolí, taková Zagorka, Wágner ...., jojo, už jsou ta "lepší pražská kasta". Ale stejně byla Věrka o 90% lepší zpěvačka než Hanka, ta zdaleka nemá takový HLAS.
2.4. | 08:44 bobin135
13
Náhlasit nevhodný komentář
1.4. | 21:20 mimozemstanet - naprostý souhlas, na Věrku nikdo neměl, jen je velká škoda, že se o ni začalo mluvit až po smrti.
2.4. | 01:57 nirwana
11
Náhlasit nevhodný komentář
00:05 Marie Machálková "..je to fakt moc smutné, přitom jí mnozí nesahali ani po ...". /// Treba to bude prave tim. Cela ta dnesni doba plna sobeckosti a nenavisti je divna. Nechte to byt. Dulezite je ze Veru - Lady Voice, prislo osobne uctit obrovske mnozstvi lidi a ze na ni nikdo z nas ...
2.4. | 00:05 Marie Machálková
18
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím, jestli v Praze byl pohřeb umělce s účastí 40 000 lidí (možná ano), přijeli lidé z daleka, dokonce tvrdí motorkáři, ale umělci z Prahy pouze výše uvedení, jinak nikdo, přece se Pražáci nebudou obtěžovat do "nějaké" Ostravy, je to fakt moc smutné, přitom jí mnozí nesahali ani po ...
1.4. | 21:20 mimozemstanet
29
Náhlasit nevhodný komentář
R.I.P. paní Špinarová. Nemám slova, abych vyjádřil můj smutek. Na Váš hlasový rozsah se nikdy nemůže vyškrábat Helena Vondráčková, která ve svém vyjádření nezapomněla připomenout Vaši nevzdělanost v hudebním a hlasovém nadání. Odporné vyjádření ji u mě degradovalo do podoby smradlavého trabanta.
1.4. | 20:30 kimy69
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik lidí, až prdne do hlíny, se asi jednou přijde rozloučit s tou Madlou z ostravského magistrátu, co prudila s těma svíčkama ?
1.4. | 20:04 Petr Kouba
5
Náhlasit nevhodný komentář
noob66 , ta číslovka , to je tvoje IQ ?
1.4. | 20:03 Petr Kouba
7
Náhlasit nevhodný komentář
Sperma1 , ty jsi měl zůstat ve fotrově šprčce.