Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2017 10:52
Očekávané projevy

Prezident Zeman vystoupil v OSN, varoval před migrační vlnou

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Prezident Miloš Zeman (archivní foto)

Prezident Miloš Zeman vystoupil s projevem na Valném shromáždění OSN. Mluvil o terorismu a migraci. Ještě před ním poprvé v OSN promluvil americký prezident Donald Trump. S ním by se měl Zeman potkat večer na slavnostní recepci.

Jednání Valného shromáždění (VS) začalo v 9:00 místního času (15:00 SELČ), Zeman vystoupil jako devátý řečník.

  

Rozpravu zahájil generální tajemník OSN António Guterres a předseda VS, slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák. Poté pronesl projev brazilský prezident Michel Temer, po něm přišel na řadu Trump. Před Zemanem jako sedmý v pořadí promluví třeba i slovenský prezident Andrej Kiska.

 

Teroristé jsou ukryti v nynější migrační vlně, prohlásil dnes v projevu ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN český prezident. Masivní migrace z Afriky a Asie podle něj oslabuje potenciál těchto regionů a každý, kdo vítá migranty v Evropě, je s tím srozuměn.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Je třeba stabilizovat obyvatelstvo v domovských státech, nikoli podporovat migraci, zdůraznil Zeman.

 

Odpoledne se pak český prezident setká s jihokorejským protějškem Mun Če-inem. S ním chce probrat napjatou situaci na Korejském poloostrově i zimní olympiádu, která se v Pchjongčchangu uskuteční už v únoru 2018.

 

 

Večer se Zeman zúčastní slavnostní recepce, kterou jako hlava hostitelského státu pořádá Donald Trump. S ním i jeho manželkou Melanií se chce vyfotit a prohodit pár slov, delší schůzka se konat nebude. Už v pondělí se Zeman setkal s Trumpovou bývalou manželkou Ivanou, večer pak dostal cenu od amerického židovského fondu.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.9. | 19:17 Jaroslav Volský
20
Opravdová drzost je-že člověk chtěl být v Evropské unii-ale ne arabské či ...
19.9. | 18:22 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-20
Potom ještě ten ulhanej třínohej invalidní intrikánskej krypl nakoukne přes ...
21.9. | 14:01 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
21.9. | 11:33 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
21.9. | 11:33 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, opakovanej ftip prestava byt vtipem.A ty si snim jak to vypada hodlas vystacit do doby, nez Cesko za 222 let dozene Frantiky dneska..To uz vypada vazne..Nahore si muzes udelat test jestli uz trpis Demenci nebo te teprve ceka..TAk toho koukej vyuzit!.
20.9. | 19:00 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.9. | 18:46 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, před druhou světovou válkou jsme byli 18. nejúspěšnější ekonomika na světě. V roce 1989 jsme byli na 78. místě. Dnes jsme na 38. místě. Za totality jsme se civilizovanému světu vzdalovali. Nyní se mu opět přibližujeme
20.9. | 18:46 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ja, Drzko myslim ze zato muze Zizka..Mel ty krizaky vyhubit uplne a Cesko by nedostalo sanci stat se nemeckym protektoratem, a to dokonce hned dvakrat..
20.9. | 18:40 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.9. | 17:51 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, v roce 1948 jste si dali komouše do vesla a tak máte platy dodnes jinde než v zemích, kde bolševik nevládl.
20.9. | 17:51 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
To asi mluví o našinci - také nikdo neví, kolik jich migruje na západ kvůli nízkým příjmům v CEsku. Vláda naše zájmy prostě 25 let ignoruje, když stále nemáme platy jako v Německu.
20.9. | 17:50 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Americký prezident také podotkl, že nekontrolovanou migraci často vyvolávají nízké příjmy lidí, kteří ze své vlasti odcházejí. Podle něj jsou často zájmy těchto lidí ignorovány.
20.9. | 14:04 truthwillprevail
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Trump opět porušuje úmluvy Rady bezpečnosti OSN a to tím že vyhrožuje KLDR, místo toho aby pomáhat k míru a stabilnosti na Korejském poloostrově což bylo podmínkou Ruska a Číny.
20.9. | 12:32 haha33
-1
Náhlasit nevhodný komentář
pro mě je důležité, že tam nebyl Putin ani ten Si Ťing Pching. A blábolení všech moulů světa mě fakt nezajímá a týká se to i toho našeho Zemana, je jak kolovrátek už dva roky.
20.9. | 10:40 Roman Skala
11
Náhlasit nevhodný komentář
OSN považuji za stejně důležitou instituci jako je Svaz kolotočů, střelnic a housenkových drah a že se tam každoročně vydá parta řečníků poklábosit o ničem je taky fajn. Milé mi připadlo, že ten náš mluvil o něčem a bez papíru.