Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.4. 2016 15:28
sledovaná kauza

Případ Kramný právníkovi zlomil vaz. Za fotky z pitvy ho vyhodili!

Právník, Kramný
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ TV Nova
Advokát Kirolis Izzat Bašír a Petr Kramný

Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier doadvokátoval. Česká advokátní komora (ČAK) ho vyhodila ze seznamu advokátů, protože médiím poskytl snímky mrtvé Moniky a Kláry z pitevny. Zastupování Kramného a tento přestupek ho tak přišel draho. V Česku už nesmí dělat advokáta.

Keroles Ezzat Bashier Petra Kramného jistou dobu zastupoval v kontroverzním případu vraždy Kramného manželky a dcery. Ty zemřely v červenci 2013 v hotelovém pokoji v Egyptě. Kramný sice tvrdil, že příčinou smrti byla otrava, ale podle soudu zabil obě ženy elektrickým proudem.

 

 

Za dvojnásobnou vraždu letos v lednu poslal Kramného Krajský soud v Ostravě na 28 let do vězení. Rozsudek je ale ještě nepravomocný, protože se proti němu odvolal jak Kramný, tak státní zástupce.

 

 

Petra Kramného v jednu dobu zastupoval právě Keroles Ezzat Bashier. I kdyby teď Kramný chtěl, egyptský advokát už do případu nezasáhne. Keroles Ezzat Bashier totiž dostal v Česku od advokátní komory jednoduchý vzkaz: Stop! Komora ho vyloučila ze seznamu advokátů, což má pro tuzemskou kariéru advokáta Bashiera drtivý dopad. Nesmí v tuzemsku vykonávat advokacii.

 

 

Keroles Ezzat Bashier byl takto potrestán za to, že TV Nova v roce 2015 poskytl desítky fotografií Moniky a Kláry z pitevny. "Kárný senát ČAK žalobu projednal a konstatoval, že kárně obviněný advokát se kárného provinění dopustil, protože při výkonu advokacie porušil zákon o advokacii i pravidla profesionální etiky advokáta. Porušil zejména povinnost zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, o nichž se dozvěděl v souvislosti s poskytováním právních služeb, dále nejednal čestně a svědomitě a nepostupoval tak, aby nesnižoval důstojnost advokátního stavu,“ uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí advokátní komory Iva Chaloupková.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.4. | 14:58 Rostislav Kocourek
13
Jedná nagelovaná ssvině a tolik bordelu co stihnul nadělat ?
11.4. | 19:42 valesovaverakac
-13
Mně by zajímalo kdy mně zmizely ty plusy a z´hadně se změnily v mínusy.
12.4. | 11:36 Jusa123
3
Náhlasit nevhodný komentář
Asi proto že měla strach že by něco vylezlo a to se jí nehodilo?Pak když bylo pozdě se strašně oháněla že jako svědek byl odmítnut.
12.4. | 11:34 Jusa123
4
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře Bašírovi tak,neměl se tolik angažovat,nejprve se nabídl a za úplatu ho pustili domů.Když byl Kramný doma nechtěl o Bašírovi slyšet,že by dostal málo a víc dát nechtěl?Rejže ho najala aby v Egyptě něco zjistil,věděla že za prachy to půjde.Proč ho ale hned neuvedla jako svědka?
11.4. | 22:59 mimozemstanet
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ahoj bobulííí! Rád Tě vidím. A taky se podivuji nad údajnou existencí + u vožralý valešovky Jí můžou stoupat akorát tak promile
11.4. | 21:40 bobule6
9
Náhlasit nevhodný komentář
Vv, vy jste někdy měla + za blbé kecy? ;-D jinak nevím kam ho všoupli, ale vím, že ho vyšoupli z ad.komory....ahoj E.T. o matlalovi stejné mínění doufám, že mu to sestra smrt pěkně zavaří a odeberou mu licenci, totéž pro rumovou pralinku, je to ostuda ad.komory. Za ty kecy a mediální zastrašování
11.4. | 20:57 mimozemstanet
3
Náhlasit nevhodný komentář
josefvyskoc vláda padne i bez Šabatový a to už brzy. I s Bruselem a celou zmutovanou nenažranoou EU. Do pololetí jsou v prrrr.
11.4. | 20:53 mimozemstanet
8
Náhlasit nevhodný komentář
Zdravím: za prvý: Valešová hledá plusy? Vo to Ti jde především? Přifařil jsem Ti další mínus, héééč :) Za druhý: Kolika dalším stojí za problém spolupráce s likvidátorkou Rejžkovou? A za třetí: Doufám, že stejnou cestou se potáže i "znalec" Matlach fotkama těl z pitvy. V tomto trumfnul ...
11.4. | 19:42 valesovaverakac
-13
Náhlasit nevhodný komentář
Mně by zajímalo kdy mně zmizely ty plusy a z´hadně se změnily v mínusy.
11.4. | 18:35 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
tady by by bylo dobre totalni nasazeni pí šabatove...mohlo by se to brat jako rasizmus a tady konci sranda !...nakonec se toho čapne Brusel a bude z toho takovej průůůů....er, ze padne v cesku vlada...
11.4. | 14:58 Rostislav Kocourek
13
Náhlasit nevhodný komentář
Jedná nagelovaná ssvině a tolik bordelu co stihnul nadělat ?
11.4. | 14:38 valesovaverakac
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Mají z něho možná strach tak ho všoupli.