Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2016 20:51
krizový štáb

Návod pro Čechy v Turecku! Tohle dělejte v případě nouze

Zdroj: TV Nova

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na dnešek svolal krizový štáb, který se bude zabývat situací v Turecku, jímž zmítá pokus o státní převrat. Zaorálek to dnes v noci oznámil na svém twitterovém účtu. Ministerstvo zahraničí zároveň vydalo doporučení, aby Češi do země necestovali. Ty, kteří tam již jsou, nabádá k opatrnosti.

Krizový štáb ministerstva zahraničí se bude situací v Turecku zabývat především s ohledem na české občany, kteří v zemi jsou, uvedl Zaorálek. Jeho ministerstvo již v noci vydalo doporučení, aby lidé raději nevycházeli ze svých domovů nebo ubytovacích zařízení.

 

Pro případ nouze nabízí Černínský palác telefonní kontakt s tureckou předvolbou (0090 532 375 13 87) a pro komunikaci s konzulárním úřadem mobilní spojení na konzulku (0090 532 244 45 26).

 

Pokus o státní převrat propukl v Turecku v pátek pozdě večer, stojí za ním část armády. Turečtí vládní činitelé tvrdí, že se jim podařilo puč potlačit. Hlášeno je 50 mrtvých a přinejmenším 150 zraněných.

 

 

Boje se odehrávaly především v metropoli Ankaře a v Istanbulu, který je častým turistickým cílem. Provoz na hlavním istanbulském mezinárodním letišti byl již v pátek večer přerušen, v ranních hodinách se ale očekává jeho obnovení.

 


 

Tři linky společnosti Turkish Airlines, které by dnes měly do Istanbulu odletět z Prahy, zatím zrušeny nebyly. První je v letovém řádu naplánována na 09:55. Letadlo by mělo z Istanbulu do Prahy přiletět v 09:00.

 

Časně ráno z Prahy odletěl spoj společností Travel Service a ČSA do letoviska Antalya na Turecké riviéře. Vrátit do Prahy by se toto letadlo mělo dnes v 11:00. Zrušen byl dnešní večerní spoj společnosti Bora Jet do Antalye, který měl odlet v 18:15.

tn.cz / ČTK
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama