Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2018
Neobvyklý případ

Případ údajného traviče nekončí: Objevily se záběry trpící srny!

Zdroj: TV Nova

Případ muže obviněného z travičství zvířat na Litoměřicku má pokračování. Policie má nově k dispozici video, na kterém je vidět srnka, zřejmě krátce po požití karbofuranu. Právě tímto jedem měl muž zvířata zabíjet.

Drastické záběry má nyní policie. Je na nich srnka v křečích s pěnou u tlamy. Utrpení zvířete sleduje muž s kamerou, ale i dítě. Obviněný muž na otázku reportéra TV NOVA, zda video natáčel, neodpověděl. Jen uvedl, že záběry jsou deset let staré. Pak položil telefon.

 

"Videozáznam měli kriminalisté k dispozici, jedná se o jeden z materiálů, ze kterého vycházeli při objasňování případu," řekla stručně policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 

Právě před deseti lety se přitom začaly na Litoměřicku objevovat první otravy prudkým jedem karbofuranem. Divoce žijící zvířata umírala v krutých bolestech. Kriminalisté na vše přišli až v roce 2015 na základě udání a do konce loňského roku probíhalo vyšetřování.


 

Kromě množství jedu, které by stačilo k zabití 37 lidí, měl údajný travič doma i dvě nelegálně držené zbraně. U soudu mu hrozí až osmileté vězení.

pez, Martin Kočárek TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama