Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2017 22:45
Kde se lyžuje

Připravte si lyže, sezóna startuje! Kam za sněhem? PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Vypadá to, že ostrá lyžařská sezóna opravdu začala. Na řadě českých hor už leží souvislá pokrývka sněhu. Spousta vleků už je v provozu, o víkendu se mají rozjet další a do stopy můžou vyrazit i běžkaři.

Připravte si lyže a snowboardy, ostrá sezóna začíná. Třeba na Černé hoře se lyžuje už na pěti svazích a celkem jsou k dispozici čtyři kilometry sjezdovek. Mají tam až metr sněhu. "Je to mix přírodního a technického sněhu," doplnila Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora - Pec.

 

Jeden vlek už je v provozu i v malé Úpě a na startu sezóny jsou také ve Špindlerově Mlýně. Tam se začne lyžovat už příští pátek. "Od 8. do 12. prosince máme akci třídenní permice za cenu jednodenní," potěšil lyžaře Matyáš Mleziva, manažer provozu a infrastruktury.

 

V Orlických horách se zatím nikde nelyžuje. Mají tam 25 centimetrů sněhu a zasněžují. Třeba v Říčkách nebo Deštném chtějí sezónu odstartovat nejpozději příští víkend. "Rádi bychom na začátku prosince spustili středisko do provozu," potvrdil ředitel skiareálu Říčky Jan Duffek.

 

Zatím se nelyžuje ani v Krušných horách. Ale třeba na Klínovci chtějí pustit vleky od příštího čtvrtka, leží tady 10 až 15 centimetrů přírodního sněhu.

 

Na většině Šumavy leží zhruba 15 centimetrů sněhu. Snad alespoň na Špičáku by se první vleky mohly rozjet příští víkend, mají tam až 40 centimetrů sněhu.

 

 

I na Vysočině už přípravy na sezónu vrcholí, naplno jedou sněžná děla na sjezdovce Šacberk u Jihlavy. "Přišly opravdu pěkný mrazy a pokud vydrží aspoň čtyři dny, tak je možné rozjetí už v příštím týdnu," raduje se provozovatel tamní sjezdovky Pavel Havlíček.

 

I v Beskydech se první sjezdovky rozjedou nejdřív příští týden - třeba na Pustevnách nebo v Mostech u Jablunkova. Lyžuje se už i v Monínci na Příbramsku. Mají tam v provozu dvě sjezdovky a na nich až 60 centimetrů technického sněhu.

 

Do stop už mohou vyrazit i běžkaři. Jsou pro ně připravené v nejvyšších polohách Krkonoš a Krušných hor. A od víkendu se budou moci lidé projet i v Novém Městě na Moravě. Tříkilometrový okruh tam připravili díky 35 tisícům kubíků technického sněhu z obřího zásobníku.

 

Reportáž o zahájení sezóny ve Špindlerově Mlýně:

David Pik/epa TN.cz

Partneři reklama

Harrachov - DOBRÁ ZIMNÍ ADRESA... Perfektně upravené sjezdovky a spousta zábavy na horách
KOHÚTKA - JAVORNÍKY, lyžování pro náročné i začátečníky!
Reklama