Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 4. 2018
Silný příběh

Přišel o půl těla, děti se mu smály. Teď žije naplno a hraje i tenis!

Rowdy Burton - 2
Zdroj: Profimedia
Rowdy Burton

Kvůli vrozené poruše mu ve třech letech lékaři amputovali obě nohy, už tak těžký život navíc Rowdymu Burtonovi ještě ztrpčovaly děti, které si z něj dělaly legraci. Nyní je mu třicet let a život si užívá naplno. Přesto přiznal, že má jeden velký nesplněný sen.

Činnosti jako chození nebo běhání, které většina lidí považuje za samozřejmost, se Rowdy Burton (30) z Alabamy musel trpělivě učit. Má za sebou roky trvající tvrdou školu, přesto nikdy neztratil odhodlání na sobě pracovat a dělat vše proto, aby měl jeho život smysl.

 

"Vždy jsem se na každé situace snažil najít pozitivní konec," prohlásil Rowdy Burton v rozhovoru pro televizi Barcroft TV. A že to neměl vůbec jednoduché. Kvůli vrozené poruše známé jako Sacral Agenesis, která v době vývoje plodu postihuje dolní část páteře, museli Rowdymu amputovat obě nohy, informuje britský Daily Mail.

 

Rowdy Burton - 1
Zdroj: Profimedia Rowdy přišel o nohy ve třech letech¨.

 

O končetiny přišel ve třech letech, stal se kvůli tomu terčem posměchu ostatních dětí a později i spolužáků. Než by používal kolečkové křeslo, raději si vybral chůzi po rukou a loktech. Byl velmi trpělivý, nyní už dokonce hraje i tenis a jezdí na skateboardu.

 

 

Ačkoli má neskutečnou vůli žít, nemůže se Rowdy zbavit pocitu, že ho ztráta končetin připravila o lásku, po které tak touží. "Můžu mít i děti, kdybych chtěl, což mnoho lidí překvapuje," přiznal. Navíc má ještě jeden sen, který by si rád splnil. "Chci se dostat do vesmíru, než zemřu," prohlásil.

 

Rowdy Burton - 3
Zdroj: Profimedia Navzdory nepřízni osudu si Rowdy užívá každou chvíli naplno. Dokonce hraje tenis.

 

Nejen díky tenisu nakonec Rowdy získal i spoustu přátel. Podle jeho známých je věčným optimistou, který si okamžitě každého získá. "Je to jeden z těch lidí, které si každý okamžitě zamiluje," prohlásil jeho přítel Christy Rue.

lud TN.cz
Reklama