Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 11. 2017
dobrý anděl můžete pomoct

Přišla o partnera i práci. Smrtelná nemoc Lence obrátila život naruby

Zdroj: TV Nova

Čtyři z pěti rodičů se neobejdou bez finanční pomoci druhých, pokud onemocní rakovinou. Nemoc vstoupila do života i paní Lence, která vychovává dvě děti. Ze dne na den musela přestat pracovat a dostala se tak do finanční tísně. Pomohla nadace Dobrý Anděl.

Lenka (44) zjistila, že má rakovinu, loni v červnu. "Začalo mi otékat prso a bolet. Prsařka mi řekla, že mi bohužel musí potvrdit, že se jedná na 99,9% o rakovinu prsu, která je hodně rozsáhlá a že to nevypadá dobře," popsala vypuknutí nemoci.

 

Okamžitě tak podstoupila chemoterapii. "Měla jsem ty stavy, kdy mi bylo opravdu zle, že jsem se válela po zemi. Nevíte, co se s vámi děje, co máte dělat. Nemůžete stát, nemůžete ležet, sedět," promluvila o svém utrpení.

 

Aby se rakovina nevrátila, musela paní Lenka podstoupit pro ženu dost zásadní operaci."V tuto chvíli mám odebrané oba dva prsy. Měla jsem rakovinu už ve třetím stadiu a nebylo jasné, zda se to dá vyléčit," přiznala.

 

 

Poté následovalo ozařování. Jenže nemoc s sebou nepřinesla jen bolest fyzickou, způsobila rány i na duši. "Já jsem měla partnera, který mě opustil ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem nemocná," řekla.

 

Jenže to vše Lenku spíš posílilo. "Určitě jsem si uvědomila svoji cenu. To, že bych mohla umřít, jsem si natvrdo uvědomila, když bylo po všem. Já jsem si to ani nepřipouštěla v té době. Jako to nešlo, vždyť mám přeci děti," prohlásila.

 

Jenže s rakovinou přišlo i dramatické zhoršení finanční situace. Lenka už nezvládala chodit do práce a příjem z nemocenské pro ni a její dvě děti nestačil. Požádala tak o pomoc nadaci Dobrý Anděl.

 

Paní Lenka se sama už stala Dobrým Andělem, dnes má nového přítele a přestože ji ještě čekají náročné operace a nemoc jí změnila život, dívá se na svět pozitivně. A Dobrým Andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

lud/ Nikol Slancová TN.cz