Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 21:57
Velká cena ČR

Přísná bezpečnostní opatření v Brně! Policie prohledává i tribuny

Zdroj: TV Nova

Stovky policistů v ulicích Brna, hlídky na každém kroku a to hlavně v okolí Masarykova okruhu. Víkendovou Velkou cenu silničních motocyklů provázejí tradičně přísná bezpečnostní opatření. Policisté každý den ráno pečlivě prohledávají tribuny a v kempech jim pomáhají dokonce psi cvičení na hledání výbušnin.

Vzhledem k tomu, že v Česku platí první stupeň ohrožení terorismem, jsou důkladné prohlídky nutné. Policisté tak v sobotu ráno kontrolovali i tribuny Masarykova okruhu v Brně.

 

"Začíná se v pět hodin ráno právě před tím, než se areál otevře návštěvníkům. V pátek i v sobotu jsme našli jeden odložený batoh. Naštěstí v něm nebylo nic závadného," řekl TV Nova mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

 

Policisté se při prohlídkách zaměřovali nejen na tribuny, ale také na kempy. A v nich využívali čtyřnohé pomocníky, kteří očichávali třeba zaparkovaná auta.

 

Bezpečnostní prohlídky pak museli příznivci rychlých motorek strpět při vstupu na tribuny. A po skončení odpoledních tréninků dohlíželi policisté i na bezpečnost diváků, kteří se rozcházeli do kempů a do města. Využili přitom třeba i čtyřkolky.

 

 

Do Brna se celý den sjížděli další a další fanoušci silných motorek. Kolem poledne se na dálnici u Brna vyskytly dopravní komplikace způsobené dvěma nehodami. Ta první se stala na 188. kilometru ve směru na Prahu, kde se srazila tři osobní auta a motorka. Tři lidé se zranili.

 

Za nehodou se pak vytvořila koloho, ve které se na 192. kilometru stala další srážka. Ta se naštěstí obešla bez zranění. V okolí okruhu v sobotu parkovalo přes osm tisíc osobních aut, více než dva tisíce motorek, 27 autobusů a 208. karavanů.

 

 

Největší nápor fanoušků očekávají policisté v neděli ráno a pak odpoledne při rozjezdu po skončení závodů.

 

Přímý přenos Velké ceny České republiky můžete sledovat v neděli od 10:30 na Nova Sport 1 a od 11:00 na Nova Action.

vbo, Ondřej Požár TN.cz