Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2016 07:43
Kauza Kramný

Přísnější trest pro Kramného? Státní zástupce se možná odvolá

Státní zástupce Vít Legerský
Zdroj: ČTK
Státní zástupce Vít Legerský

Ostravský krajský soud odsoudil za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky Petra Kramného k 28 letům vězení. Rozsudek zatím není pravomocný a Kramný se proti němu odvolal. Stejný krok zvažuje i státní zástupce Vít Legerský, který pro Kramného považoval 30 let ve vězení.

Legerský stejně jako Kramného advokátka Jana Rejžková čekají, až soudkyně Renata Gilová vypracuje písemné odůvodnění rozsudku. "Odvolání nevylučuji. Zvážím ho, až se detailně seznámím s písemně vyhotoveným rozsudkem," řekl státní zástupce Legerský deníku Blesk.

 

Vít Legerský dozoruje nad případem od samého začátku. Přidělen mu byl už na začátku srpna 2013, tedy okamžitě po smrti Moniky a Klárky. Legerský od samého počátku věděl, že půjde o komplikovaný případ.

 

Bohužel se česká strana musela spolehnout na vyšetřování egyptské policie a státního zastupitelství. "Policisté ani já jsme se nemohli jen tak sebrat a vyjet do Egypta. Cokoliv bychom tam konali, bylo by nezákonné a proti mezinárodním úmluvám. Případně získané důkazy by byly procesně nepoužitelné. Šlo by z naší strany o nabourávání státní suverenity jiné země," řekl Legerský Blesku.

 

 

Egyptské vyšetřování bylo ale velmi problematické. Delegátka cestovní kanceláře například u soudu uvedla, že ji vyšetřovatelé požádali, aby těla ohledala sama, protože v Egyptě je ramadán a policie nemá dost lidí. Problematická byla také pitva.

 

"Neprovedl pitvu včetně vnější prohlídky těl způsobem, který by mohl odhalit příčinu smrti," řekl Legerský na adresu egyptského patologa. I egyptský prokurátor jeho výstupy ohodnotil tak, že neprokazují otravu. Když se patolog dozvěděl o závěrech české pitvy, uvedl, že "nemůže vyloučit, že závěry českých lékařů jsou správné."

 

 

Státní zástupce je ale velmi spokojen s postupem českých vyšetřovatelů. "Policisté, kteří se podíleli na prověřování a na následném vyšetřování věci, odvedli obrovský kus poctivé práce," řekl Legerský Blesku.

 

O tom, že je Petr Kramný vinen, Legerský nepochybuje. "Obžalobu jsem opřel o pádné důkazy, které nebyly zpochybněny, a to ani znaleckými posudky předkládanými obhajobou," dodal Legerský.

 

Petra Kramného nejspíš čeká další soud:

 

Případ neovlivnila ani rozsáhlá medializace případu. Svědci vypovídali takříkajíc za zavřenými dveřmi již v přípravném řízení a jejich výpovědi se u soudu lišily jen minimálně. Legerský tady poukazuje na jednu věc: "Medializaci případu vyvolal sám obžalovaný. Můžeme se ptát proč."
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.2. | 09:12 Jusa123
20
Proč PK někteří tak fandí a obhajují,líbí se jim že to udělal bez přímých ...
24.2. | 23:12 Marie Machálková
0
Nejlepší trest by byl trest smrti, škoda, že jej zrušili, měli by ho obnovit!!! ...
24.2. | 23:12 Marie Machálková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nejlepší trest by byl trest smrti, škoda, že jej zrušili, měli by ho obnovit!!! Tak aspoň doživotí!!!
18.2. | 18:13 Jusa123
9
Náhlasit nevhodný komentář
Sami sebe ztrapnili a ukázali jak moc PK obdivovali jak to dobře zvládl a že vyšetřovatelům dal zabrat než ho čapli.Dokonce by mu za to dali i to odškodné z Egypta pojistky a taky za vazbu.Vůbec si nepřipustí že je hlavně on sobecký vrah,kterému je smrt své manželky a dítěte k smíchu!!!
18.2. | 18:07 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Obhájce PK už přestalo bavit ho stále obhajovat a psát jak ho neoprávněně odsoudili a že ho odsoudili kvůli medializaci.Ty mladé děcka co spáchali zločiny hned od začátku chtěli popravit,rozčtvrtit a podřezat a nikdo z nich nepsal o presumpci neviny.Teď je jim trapně tak jsou zalezlí.
18.2. | 17:23 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Na Blesku píše nějaká věrka o presumpci neviny pro Kramného a presumpce neviny platí jen pro něho???Neměla by platit i pro ty dětské vrahy???NA TO SE NĚJAK ZAPOMNĚLO???
18.2. | 14:52 kramnyjevrah
7
Náhlasit nevhodný komentář
Muklove si uz podle blesku na toho hajzla brousej zuby.ten dostane sodu smejd jeden ten si uzije analnich jizd...pisu to celou dobu ze rychlokurrva spis mela setrit prachy na gumy a analni gel.pekoun bude mit prdell jak vjezd do cementarny.zmrdd!!
18.2. | 14:49 kramnyjevrah
8
Náhlasit nevhodný komentář
Alkoholicku rejzi taky zavrit tu hnusnou prolhanou a podlou babu.tfuj hnusna mercha tfuj ! Baba jedna od kolotoce vozralam..
18.2. | 14:47 kramnyjevrah
7
Náhlasit nevhodný komentář
Staci se na tu jeho vyslouzilou stetku vandavsku podivat.padesatileta stara slapota a zajicek kramle...ten by ji odkragloval do tydne...proc by v 37 mel mit takovou starou motorku?vypada jak obrkurrva co ma nalitano vic nez sousedova octavka:)))))))
18.2. | 14:44 kramnyjevrah
7
Náhlasit nevhodný komentář
Povesit toho zmrdda...a hned vedle neho tu vrazedkyni rychlou...se divim ze nesedi s nim kdyz v tom jela ta kurrva stara.
18.2. | 11:51 svarcovaerika0123
17
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu ta vražda kouká z očí. Udělat mu to samé, co udělal on.
18.2. | 09:49 cezar8
2
Náhlasit nevhodný komentář
opr. naznačovalo