Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
galerie precedentní rozsudek

Přítele zabily její smsky! Soudce neví, jak řešit případ kruté Michelle

Dívka radila příteli se sebevraždou
Zdroj: ČTK, Facebook

Soud v Massachusetts řeší unikátní případ Michelle Carterové, která ve svých 17 letech dohnala přítele k sebevraždě pomocí SMS zpráv. Experti se nemohou shodnout, jestli je možné odsoudit někoho ze zabití, i když nebyl s obětí v době smrti - navíc jen na základě SMS zpráv. Ať soud rozhodne jakkoli, už teď je jesné, že půjde o precedentní rozsudek, Michelle hrozí 20 let vězení.

Média o ní ráda mluví jako o dívce s andělskou tváří - ale bez srdce. Neprojevila totiž žádnou lítost, když chtěl její přítel spáchat sebevraždu. A co víc, ani se mu to nepokoušela rozmlouvat, ale právě naopak. Pobízela ho.

 

Bylo 12. června 2014 večer, když Conrad Roy III (†18) seděl za volantem svého pick-upu a přemýšlel, že si vezme život. Chtěl se otrávit v autě výfukovými plyny, na poslední chvíli ale zaváhal a napsal své přítelkyni o svých úmyslech i pocitech.

 

 

Jestli ale doufal, že ho Michelle zachrání a dá mu najevo, jak ho má ráda, pořádně se zmýlil. Odpověď byla velmi krutá a jasná: "Vrať se do auta!". A tak se Roy vrátil. Druhý den ho našli mrtvého nedaleko Bostonu.

 

16

GALERIE: Dívka radila příteli se sebevraždou

Zdroj: facebook

Michelle Carterová

Hodnocení:

 

Rozeběhlo se tak vyšetřování, na jehož výsledek všichni napjatě čekají. Michelle obvinili z neúmyslného zabití, teď je na soudci, jestli dívku očistí, nebo ne. Přitěžuje jí ale fakt, že zpráv poslala Royovi mnohem víc - právě ty nyní slouží jako hlavní důkaz.

 

 

SMS zprávy

 

Jen několik dní před smrtí mu Michelle napsala: "Konečně budeš šťastný v ráji. Už žádná bolest. Je v pořádku, že jsi vystrašený, je to normální - vždyť zemřeš." A několik zpráv si vyměnili i v den smrti. Michelle mu vyčítala hlavně to, že se svým rozhodnutím tolik otálí. "Tak to asi neuděláš. Všechno tohle... a pro nic... Jsem zklamaná, byl si tak přípravený a odhodlaný," poslala mu.

 

Když si chtěl jít v den smrti lehnout, přišla mu další zpráva. "Dnes je nejlepší chvíle na to, abys to udělal. Všichni už spí. Jen odjeď někam autem, nikdo není venku, vždyť je hnusně," pobízela ho. A v další zprávě ještě víc. "Myslela jsem, že to chceš. Teď je správný čas... jsi připravený... jen to udělej!"

 

 

Po Royově smrti se pak svěřila kamarádce, že mu předtím volala a ulehčila mu rozhodování. Co ji k rozhodnutí pobízet přítele k smrti vedlo, ale nikdo nedokáže pochopit. Soud má nyní nelehký úkol rozhodnout, jestli je možné Michelle obvinit z toho, že způsobila smrt svého přítele.

 

Precedentní rozsudek

 

Podle odborníka na právo Daniela Medweda jsou zprávy jasným důkazem, které dívku usvědčí z neúmyslného zabití. Další odborník si myslí, že stěžejní bude konverzace mezi dvojicí. Protože byla dlouhodobá, bude třeba dokázat, že opravdu nesla prvky rizikového chování - což by mohlo být právě pobízení k sebevraždě. V případě prokázání viny může jít Michelle až na 20 let za mříže.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.6. | 10:09 bard-lidu
9
Já bych ji zavřel, protože jestli zůstane na svobodě, bude dál někoho ...
11.6. | 21:52 pichav
-3
☝ SM SKY ???? MILIJARDY MUZU !!!! ZABIJI PY SKY !!!! A NIKDO TY SAJRAJTY NERESI ...
5.8. | 11:50 Šášomil Krastovski
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli někoho přiměly esemsky k sebevraždě tak neni normální a spáchal by to dřív nebo později sám. Kdoví jaký byl mezi nima vztah, jestli jí obtěžoval tak se jí nedivim, že mu napsala ať si to hodí.
17.6. | 15:25 leonisis
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Chudak,emerickej Otik,byl momentalne zaostalej.Holka mu rekla at se jde picnout,no a udelal to.U nas dileri prodavaj drogy,lidi vi co to s nima udela a stejne umiraj,to zase jsou cesky otici.
12.6. | 07:51 luenell
1
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že ji odsoudí a dostane trest na horní hranici sazby. Takovej bezcitnému člověk nemá co dělat mezi lidma. Ten kluk byl zoufalej a potřebovat podporu a pomoc, aby se z toho dostal a ona ho bezcitně popravila. Neměla by se už nikdy dostat mezi lidi.
12.6. | 00:02 jansuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kruci, snad byl ten frajer zletilej. Sebevrahy netřeba litovat, natož ještě obdivovat!
11.6. | 23:06 overal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby nebyl pitomec, tak by si řekl, taková kravka za nic nestojí a šel by si najít lepší děvče!
11.6. | 21:52 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
☝ SM SKY ???? MILIJARDY MUZU !!!! ZABIJI PY SKY !!!! A NIKDO TY SAJRAJTY NERESI !!!! PRILEPITE SE CHLAPY !!!! A NA VSEM MATE MAPY !!!! PY SKY ZABIJEJI MILIJARDY CHLAPU !!!! CO JE TO NAPROTI TOMU PAR SM SKY !!!! A PAR ZENSKYCH JIMI ZABITYCH !!!! BLUE SKY !!!! ☝
11.6. | 14:23 leonisis
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ja bych radsi pozaviral nase vladni chlebodarce kteri tech prasaren uz dadelali dost.Doplaceji na to danovi poplatnici a co udelali?Mavnou nad tim rukou a nic.
11.6. | 10:11 bard-lidu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Když je to podle té kundy v ráji tak skvělé, proč taky nespáchá sebevraždu ??? Navádět na to ostatní, to by jí šlo. Něco jako imámové v mešitách. Ti taky budou navádět ostatní tupé věřící, ale sami zůstanou schovaní za bukem.
11.6. | 10:09 bard-lidu
9
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych ji zavřel, protože jestli zůstane na svobodě, bude dál někoho ohrožovat. Neúmyslné zabití bych spíše překvalifikoval na úmyslné navádění. Asi ji nedokázal uspokojit, tak se ho chtěla zbavit.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme