Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 14:03
Odvolání nevyšlo

Přizabil hvězdu Novy, ale prý si nic nepamatuje. Soud: Věděl, co dělá

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud v Praze projednával případ Waldemara Malíka, který loni surově napadl zpěvačku a herečku Veroniku Zelníčkovou. Proti rozhodnutí krajského soudu se odvolal, to mu ale nepomohlo. Soud potvrdil osmiletý trest.

Odvolací soud Waldemaru Malíkovi, který čelil obžalobě z pokusu o vraždu herečky a zpěvačky Veroniky Zelníčkové, nevyhověl. Jeho odvolání označil za nedůvodné a dal tak za pravdu krajskému soudu. Platí tak rozsudek, který Malíka poslal na 8 let do vězení.

 

Herečku, známou třeba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, napadl Malík loni v létě. Stalo se to v Jemníkách na Kladensku ve zkušebně kapely Anacreon, s níž Zelníčková zpívá. Herečka ho považovala za kamaráda, skupině často vypomáhal s organizací koncertů.

 

Při odchodu ze zkušebny Malík najednou popadl skleněný půllitr a udeřil jím zpěvačku do hlavy. Rozbil o ni ještě další dvě lahve piva a poté ji škrtil. Zelníčkové se podařilo útočníka kousnout do ruky a utéct. Na útěk se dal také Malík, kterého našli o pár hodin později nedaleko autobusové zastávky.

 

19

GALERIE: Veronika Zelníčková

Zdroj: facebook

Veronika Zelníčková - 5

Hodnocení:

 

Muž se u soudu hájil tím, že si útok nepamatuje a protože je cukrovkář, jednou z příčin mohl být i zkrat v důsledku hypoglykemického záchvatu. Znalci v přípravném řízení záchvat připustili, nemohl ale podle nich Malíka ovlivnit natolik, aby nevěděl, co dělá.

 

 

Advokátka obžalovaného chtěla při odvolání případ překvalifikovat na ublížení na zdraví, soud ale celý incident posuzoval jako vraždu ve stádiu pokusu. Předseda senátu mimo jiné řekl, že podle jeho názoru je Malík natolik inteligentní, aby věděl, že takovým jednáním mohl zpěvačce přivodit smrt.

 

Waldemar Malík ještě může podat dovolání k nejvyššímu soudu, ponechal si lhůtu dva měsíce na rozmyšlenou.

epa tn.cz / TV Nova