Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2016 16:36
ZMĚŇTE ZÁKONY!

PROČ? Mladý vrah z Teplic chtěl zabít už dřív, přesto byl volný!

Stoh v Ledenicích
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Českem opět otřásla vražda mladé dívky. A co je horší, vrahem je podle všeho 14letý mladík, který už se už v minulosti pokusil o těžké ublížení na zdraví, když ve sporu o dívku shodil jiného chlapce do výtahové šachty. Ten naštěstí přežil. Lidé se teď ptají, jak je možné, že takhle nebezpečný člověk (i když nezletilý) normálně chodil na svobodě.

"Krev té holky mají na rukách ti, co tohle pustí zpět na ulici," má jasno jeden z diskutujících na sociálních sítích. A s jeho názorem souhlasí mnoho dalších.  "Snad za ten první zločin musel být vypracován psychologický posudek, kde mělo být jasné, že není normalní, nepatřií mezi lidi a je nebezpečný. Trest by měl spolu s ním dostat i ten, co ho nechal volně pobíhat mezi námi," čílí se další z diskutujících. Jak je možné, že systém dovolí, aby lidé, kteří jsou evidentně nebezpeční pro společnost, chodili volně mezi ostatními?

 

 

Daniel, jak se zadržený mladík jmenuje, měl problémy se zákonem už dříve. Přibližně před rokem shodil kvůli sporu o dívku jiného chlapce do výtahové šachty ve 3. patře. Jeho oběť tehdy měla velké štěstí, pád přežila. Daniel potom jednomu ze svých kamarádů údajně řekl, že jen zkontroloval, jestli je po pádu mladík živý. Když zjistil, že ano, prý utekl.

 

Měla by být snížená věková hranice pro trestní odpovědnost?

Hlasovalo 7554 lidí.

Případů brutálního násilí a vražd mezi mladšími 18, ale i 15 let přibývá. Stačí si vzpomenout na vraždu dívky v Kmetiněvsi, brutální vraždu Petry V. v Jihlavě, kde ji její "kamarádi" shodili z okna a pak ji doma ještě dobili k smrti a naposledy tento týden soud potrestal tři dívky za vraždu seniora.

 

 

Co všechno se musí stát, aby zákonodárci snížili věkovou hranici trestní odpovědnosti? Nebylo těch vražd už dost? A kolik mladistvých vrahů chodí na svobodě, protože je na ně český zákon krátký? Snad tento tragický případ konečně otevře zákonodárcům oči a něco s tím udělají.

hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.2. | 12:15 r126pkp
31
PROČ? Protože žijeme v Kocourkově zvaném ČR Jaky máme zákonodárce, takový máme ...
14.2. | 18:46 Anna Malatova
4
Dle obliceje jeste chlapec, mile vypadajici-zjistete jak vyrustal...,nikdo ho ...
15.2. | 12:14 Adriana Charkie
4
Mají udelat zákon jako v USA Za vraždu do zivoti ! A nekoukat kolik je takovému parchantovi let !!!
14.2. | 18:46 Anna Malatova
4
Dle obliceje jeste chlapec, mile vypadajici-zjistete jak vyrustal...,nikdo ho nenaucil ucte k zivotu.U jedincu jako on, kdy vrazdi d 13 ti let je bohuzel naruseni osobnosti obrovske, mel by dostat trest smrti a jeho bio rodice sterilizovat - tak by stat chranil obeti. Neco je chybne..
14.2. | 15:54 procsetodeje
9
Obnovit "TREST SMRTI" !!!! jinak to těmhle labilním smrádům...co dobře vědí co dělají , bude pořád procházet!! ..jednou zavraždil ,udělá to zas..Víte jak se ted "všem v duchu směje"...?!!..Ted ho čeká luxusní pobyt zadara a my budem platit .. hh...
14.2. | 13:10 lololax
12
Jak já to vidím, tak se toho zase plno napíše v novinách, plno se nakecá v televizi a rádiu a nestane se nic! Organizujte demonstrace a každý týden, to jediné snad s politiky hne a začnou konat!
14.2. | 12:45 lela 321
20
pokud nebude právně ošetřeno izolování těchto mladistvých psychopatů v izolaci, tak budou matky přicházet o své děti rukou těchto zrůd. on se nestal psychopatem ze dne na den, dlouho, velmi dlouho svým chováním upozorňuje na to, že spěje k něčemu strašnému a je jen otazka kdy.chce to větší pravomoce
14.2. | 12:19 Jindra Kalivodová
25
nestane se nic,dokud se podobný čin nedotkne někoho ve vládě...zajímalo by mě,zda by se případ odložil i v případě,že by takový nezletilec vlítl do sněmovny a tam pozabíjel polovinu těch,co zákony schvalují....jistě by se zákony měnily rychlostí blesku...nechutné, kam spějeme
14.2. | 12:15 r126pkp
31
PROČ? Protože žijeme v Kocourkově zvaném ČR Jaky máme zákonodárce, takový máme zákony.
14.2. | 12:07 josefvyskoc
10
PROČ?...protoze zijeme v CEZkostanu !!! ...