Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2018 06:08
tragické srážky

Nehody na silnicích: Prodloužený víkend patří mezi ty nejtragičtější!

Prodloužený víkend se do statistik dopravních nehod zapíše jako jeden z dosud nejtragičtějších v letošních roce. Zemřelo při nich nejméně osm lidí. Řada vážných nehoda se týkala i motorkářů. A to přesto, že právě pro ně policie pořádá speciální akce na zajištění bezpečné jízdy.

Černý prodloužený víkend mají za sebou motorkáři. Jeden z nich přišel o život v Borovanech na Českobudějovicku a další boural v Rychvaldu na Karvinsku. Kromě motocyklisty, kterého vrtulník přepravil do nemocnice, se zranili čtyři lidé, včetně dvou malých dětí.

 

Hrabětice na jihu Moravy, i tam byl další zraněný vyznavač jedné stopy. Za Prahou pak projel motorkář uzavřeným pruhem silnice, zastavil ho až vyfrézovaný asfalt. Se zraněním hlavy skončil v nemocnici.

 

Minimálně další desítka motorkářů se během prodlouženého víkendu zranila. A to i přesto, že policisté každoročně organizují pro motorkáře spanilé jízdy a učí je, jak jezdit bezpečně.

 

 

Tragicky skončily i havárie osobních aut. U Stříbrné Skalice a nedaleko Plzně skončila dvě auta v řece. Výsledkem jsou dva mrtví. A děsivé jsou i záběry z 47. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Auto tam ráno z neznámých příčin vyletělo ze silnice, narazilo do stráně a skončilo v příkopu. Snaha záchranářů řidiče oživit byla marná.

 

 

Podle expertů za tak vysokou nehodovost může nejenom zvýšená intenzita provozu, ale také sváteční řidiči. "Nese to s sebou také výskyt agresitity a ta agresivita dlouhodobě zabíjí až 40 procent všech obětí dopravních nehod," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

 

A svůj podíl může nést i teplé počasí. "Řada lidí se nedostatečně vyspí, mají zhoršené spaní a může se objevit únava, je vemi zákeřn," dodal expert.

Lucie Cochlarová/ lud TN.cz
Reklama