Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2017 13:36
Oba dopadla policie

Prokletá pražská herna: Za 14 dní do ní lupiči zamířili dvakrát!

Zdroj: Policie ČR

Dvakrát za poslední dva týdny vyjížděli pražští kriminalisté do jedné herny na Jarově, aby vyšetřili přepadení. Zatímco před dvěma týdny tam lupič surově zmlátil servírku, nyní obsluhu pro změnu překvapila žena s pistolí.

Policisté ovšem nezaháleli a jak muže, který servírku mlátil loktem do obličeje, tak i ženu s pistolí už dopadli. Lupička navíc neunikala ani 24 hodin.

 

"Mladá žena vešla do provozovny, namířila na obsluhu za barem pistoli a chtěla po ní peníze. Přepadená barmanka jí ze strachu vydala několik tisíc korun a lupička z místa utekla," popsal novější přepadení policejní mluvčí Jan Daněk.


Jenže pachatelka si lup moc dlouho neužila. Místní policisté ji totiž poznali a 15 hodin po přepadení skončila v poutech. "Sedmadvacetiletá žena se při výslechu k loupeži přiznala a řekla, že tím řešila tíživou životní situaci a svou závislost na automatech a drogách," doplnil Daněk.

 


Vyšetřovatelům pak dokonce ukázala oblečení, které měla při přepadení na sobě a zavedla je i na místo, kde zahodila plynovou pistoli. Zbraně se zbavila na Jižním městě tak, že ji upustila do kanálu. Zbraň tak museli lovit kromě policistů i hasiči.


Lupičcce hrozí až desetiletý trest vězení, soud už ji na návrh policistů poslal do vazby. Daněk také připomněl, že ženy mají v metropoli na svědomí přibližně jen desetinu loupeží.

pez TN.cz