Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 13:06
Co se to děje?

Prokletá Vltava? Na jihu Čech u řeky záhadně zemřeli už tři lidé

Pátrání na břehu Vltavy u Českého Krumlova - 4
Zdroj: Policie ČR

Od čtvrtečního odpoledne pátrali jihočeští policisté a hasiči po sedmašedesátiletém muži, který beze stopy zmizel poblíž Českého Krumlova při venčení psa u Vltavy. Jde už přitom o třetí podobný případ.

Pátrání má bohužel smutný konec - po necelých 24 hodinách policejní potápěči objevili tělo pohřešovaného muže v řece nedaleko místní vodní elektrárny.
 

Místní sedmašedesátiletý senior šel svého psa venčit ve čtvrtek po poledni k Vltavě v lokalitě Zlaté Koruny, známé především vodákům.


"Krátce po půl druhé nám volal svědek, že viděl muže venčícího psa. Ten ale prý někam zmizel a po břehu Vltavy už běhal jen samotný pes. Svědek také řekl, že na hladině zahlédl čepici, kterou měl dotyčný na hlavě," popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.


16

GALERIE: Pátrání na břehu Vltavy u Českého Krumlova

Zdroj: Policie ČR


Okamžitě se proto rozjela velká pátrací akce, která ovšem nepřinesla žádný výsledek a pokračovala i během pátku. Policie žádala všechny, kteří si v okolí všimli něčeho zvláštního, aby si to nenechávali pro sebe a ozvali se na linku 158.Zajímavé je i to, že jde už o třetí podobný případ v jižních Čechách v posledních dvou letech. Na konci ledna 2014 u 15 kilometrů vzdáleného Boršova nad Vltavou při běhání náhle zemřela teprve jednadvacetiletá studentka Martina. Policisté prověřovali i možnost, zda dívku někdo nezabil a nehodil do blízké strže.


A v dubnu před dvěma lety zmizela také při venčení psa ve Vyšším Brodě Eliška Lavičková (77), jejíž tělo bylo později objeveno ve Vltavě.

Aplikace tn.cz
pez TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.