Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 13:06
Co se to děje?

Prokletá Vltava? Na jihu Čech u řeky záhadně zemřeli už tři lidé

Pátrání na břehu Vltavy u Českého Krumlova - 4
Zdroj: Policie ČR

Od čtvrtečního odpoledne pátrali jihočeští policisté a hasiči po sedmašedesátiletém muži, který beze stopy zmizel poblíž Českého Krumlova při venčení psa u Vltavy. Jde už přitom o třetí podobný případ.

Pátrání má bohužel smutný konec - po necelých 24 hodinách policejní potápěči objevili tělo pohřešovaného muže v řece nedaleko místní vodní elektrárny.
 

Místní sedmašedesátiletý senior šel svého psa venčit ve čtvrtek po poledni k Vltavě v lokalitě Zlaté Koruny, známé především vodákům.


"Krátce po půl druhé nám volal svědek, že viděl muže venčícího psa. Ten ale prý někam zmizel a po břehu Vltavy už běhal jen samotný pes. Svědek také řekl, že na hladině zahlédl čepici, kterou měl dotyčný na hlavě," popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.


16

GALERIE: Pátrání na břehu Vltavy u Českého Krumlova

Zdroj: Policie ČR

Pátrání na břehu Vltavy u Českého Krumlova - 1

Hodnocení:


Okamžitě se proto rozjela velká pátrací akce, která ovšem nepřinesla žádný výsledek a pokračovala i během pátku. Policie žádala všechny, kteří si v okolí všimli něčeho zvláštního, aby si to nenechávali pro sebe a ozvali se na linku 158.Zajímavé je i to, že jde už o třetí podobný případ v jižních Čechách v posledních dvou letech. Na konci ledna 2014 u 15 kilometrů vzdáleného Boršova nad Vltavou při běhání náhle zemřela teprve jednadvacetiletá studentka Martina. Policisté prověřovali i možnost, zda dívku někdo nezabil a nehodil do blízké strže.


A v dubnu před dvěma lety zmizela také při venčení psa ve Vyšším Brodě Eliška Lavičková (77), jejíž tělo bylo později objeveno ve Vltavě.

pez TN.cz