Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
upálil se

Známý americký právník se upálil! Před smrtí nechal lidem vzkaz

Právník David Buckel se upálil na protest proti fosilním palivům
Zdroj: Profimedia

Známý americký právník David Buckel, který bojoval za práva homosexuálů a později za ochranu životního prostředí, na protest proti používání fosilních paliv spáchal sebevraždu. Zvolil upálení a jako symbol svého protestu proti znečišťování klimatu zvolil jako palivo blížen neurčenou fosilní látku.

Tělo Buckela bylo nalezeno v Prospect Parku v Brooklynu nedaleko basebalového hřiště u cesty, kterou používají cyklisté a běžci. Na místě policie našla vzkaz na rozloučenou, proto došla k závěru, že šlo o sebevraždu.

 

Ve vzkazu nalezeném v nákupním košíku nedaleko ohořelého těla Buckel napsal: „Lidé na planetě dýchají vzduch znečištění fosilními palivy a mnoho z nich umírá předčasně. Znečištění ničí naši planetu, houstne ve vzduchu, půdě i vodě. Moje předčasná smrt fosilním palivem je to, co sami sobě děláme,“ uvedl deník New York Times, jehož redakce obdržela kopii Buckelova vzkazu poštou stejně jako řada dalších deníků a skupin zabývajících se životním prostředím.

 

 

Buckel se proslavil případem z Nebrasky, kde hájil práva transsexuála Brandona Teena zavražděného a znásilněného ve Falls City. V roce 1999 se případ stal předlohou filmu Kluci nepláčou, za roli Teena dostala herečka Hillary Swanková Oscara.
 

TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama