Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 10. 2017
Viník masakru

Prostitutka o střelci z Vegas: "Snil o znásilnění, prý měl zlo v krvi!"

Střelec z Las Vegas
Zdroj: Thinkstockphotos, Profimedia.cz
Stephen Paddock si často najímal prostitutky, aby plnily jeho brutální fantazie (ilustrační foto)

Útočník z Las Vegas snil o brutálním znásilnění a tvrdil, že už se narodil jako špatný člověk. Prozradila to prostitutka, kterou si Stephen Paddock najal. Na koncertu country pak Paddock zastřelil 58 lidí a dalších 500 zranil, než obrátil zbraň proti sobě.

Stephen Paddock si najal několikrát najal prostitutku, se kterou si i dopisoval. Dívka ho popsala jako paranoidního a posedlého, často prý vyprávěl o různých konspiračních teoriích. Tvrdil třeba i to, že útoky 11. září spáchala sama americká vláda, píše britský portál The Sun.

 

Ve zprávách se pak Paddock chlubil svým otcem, který byl jako lupič a uprchlík z vězení na listině hledaných FBI. "Neměl jsem s ním nic společného, ale v žilách mi koluje zlá krev. Už jsem se jako špatný člověk narodil," citoval portál jednu z esemesek.

 

S prostitutkou, která se rozhodla po masakru promluvit, se setkal devětkrát od listopadu 2015 do června 2016. Scházeli se v Las Vegas, když tam pozdější vrah 58 lidí přijel bez své přítelkyně. Sex byl údajně pokaždé velmi agresivní, dokonce chtěl, aby prostitutka fingovala brutální znásilnění.

 

Svou fantazii popisoval i v esemesce, kde psal, že by dívku rád svázal tak silně, až by křičela o pomoc. "Když jsem Stephena poznala, zrovna jsem vyvázla z násilného vztahu a připadalo mi, že to všechno začíná nanovo," uvedla prostitutka. Za jeden večer jí Paddock platil až 8000 dolarů (176 tisíc korun).

 

 

"Vypadal, že potřebuje pomoc. Chodili jsme do kasina, on trávil celé hodiny pitím a hazardem. Když vyhrával, vrátili jsme se na pokoj a měli opravdu násilný sex. Měl temnou a zvrhlou stránku. I přesto by mě ale nenapadlo, že by mohl udělat něco takového," doplnila.

 

Policisté stále neví, co 64letého Paddocka k útoku vedlo. Vyšetřovatelé teď prověřují všechny prostitutky, které si najímal, aby jim pomohly pochopit motiv nejmasovější střelby v dějinách USA. Při útoku zemřelo 59 lidí včetně Paddocka, více než 500 bylo zraněno.

 

Podívejte se na reportáž o útoku:

 

epa TN.cz