Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2017 20:43
Proti kandidátům

Protesty v Paříži: Demonstranti házeli molotovy, rozbíjeli výlohy!

Zdroj: TV Nova

Francouzi využili 1. máje k protestům proti oběma prezidentským kandidátům, kteří postoupili do druhého kola voleb. Mezi demonstranty a policií v Paříži vznikly potyčky, několik lidí bylo zraněno. Na ulicích hořely ohně, protestující házeli na policisty petardy i dýmovnice.

V centru Paříže se střetli policisté s demonstranty, kteří protestovali proti dvěma prezidentským kandidátům. Podle francouzských médií házeli demonstranti na těžkooděnce kameny, ale i dýmovnice a Molotovovy koktejly.

 

Policisté použili slzný plyn, aby protestující vytlačili do jiné ulice, to se ale nepovedlo. Hloučky demonstrantů stále napadali policisty, na ulicích zapalovali ohně a rozbíjeli výlohy. Podle odhadů bylo zraněno několik lidí, včetně tří policistů.

 

 

Agentura AFP uvedla, že konflikt má na svědomí skupina radikálních demonstrantů, kteří si tváře zakryli černou maskou nebo šátky. Odpojili se od poklidné části protestujících, kteří jen pochodovali městem a drželi transparenty.

 

Emmanuel Macron a Marine Le Penová se spolu o křeslo utkají už v neděli 7. května. Oba využili svátku Prvního máje k setkání s voliči.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama