Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2017
Pomalá jízda

Proti Uberu budou protestovat i taxikáři v Brně! Podpoří ty pražské

Demonstrace taxikářů
Zdroj: ČTK
Ilustrační foto

Taxikáři budou v pondělí blokovat dopravu v Praze. A podpoří je také brněnští kolegové, kteří ale problém se službou Uber nemají. V moravské metropoli totiž platí zákaz Uberu.

Taxikáři stanovili začátek "protestní jízdy" Prahou na pondělní desátou hodinu dopoledne. Sraz mají v blízkosti pražského letiště, pak budou hlavním městem projíždět rychlostí 15 km/h. Dopravní experti se proto obávají, že protest zablokuje pražskou dopravu.

 

Teď se pražské taxikáře rozhodli podpořit i jejich brněnští kolegové. Ti se sejdou v poledne a akci plánují do 14. hodiny, oznámilo Sdružení českých taxikářů na svém facebookovém profilu. "Cílem není zablokovat dopravu v Brně, ale ukázat naši podporu," tvrdí v příspěvku. Upozornil na něj portál Novinky.cz.

 

Pondělním protestem vyvrcholí spor taxikářů s řidiči společnosti Uber. Ti totiž nepoužívají taxametr, nemusí mít speciální povolení ani zdravotní prohlídku a jejich podnikání je proto podle taxikářů ilegální.

 

 

V minulých týdnech demonstrovali taxikáři na Letišti Václava Havla, kde slovní potyčky často vyústily i v ty fyzické. Nakonec dali primátorce Adrianě Krnáčové ultimátum, aby situaci vyřešila. Ta se však pouze sešla s pražským policejním ředitelem, aby se na případnou blokádu Prahy adekvátně připravili.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.10. | 13:32 overal
6
Zdržování dopravy nadměrně pomalou jízdou je přece dopravní přestupek, tak ...
1.10. | 15:36 skeptikus
-2
..nechápu taxikáře, že nenarvou ty magistrárem vnucený a daze zaplacenený ...
2.10. | 06:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
1.10. | 20:27 allanaldik: Finanční úřad má povinnost zachovávat mlčenlivost, takže jakýkoliv dotaz televize je bezpředmětný, primitivní čůůůůůůůůůůráku
2.10. | 06:01 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
1.10. | 20:27 allanaldik: Aha, si myslíš. Tak to potom jo. Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
1.10. | 20:32 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Taky daji ceny se slevou a puvodni navisi a stejne lidi nakupuji jak znesili je to preci ve sleve ikdyz se to vlastne prodava za stejnou cenu jako driv jen je tam napsano SLEVA
1.10. | 20:31 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
budou jezdil levneji a kdyz to nekdo zdrazi bez listku uz je to zlodejina. Kazdy si umi zpocitat kolik priblizne stoji cesta treba z letiste na vencl, kdyz se zeptate ridice tak i vam rekne pribliznou cenu kolem 500kc +-50kc. ale kdyz se neptate tak ji nasadi na 300% vlastne stejne jako v obchodech-
1.10. | 20:27 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - znam 4 ridice a zadny za lonsky rok nepriznal vydelek a proto si myslim ze to nedela dalsich 99% ridicu ubru. A kdyz v TV bylo dotazovano na financnim kolik maji ridicu ubru, bylo receno 0. Tak kde ze ty dane platiiiiiiii???? EET dostane taxik na licenci a i ti zlodeji--
1.10. | 20:24 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus - prave proto jsem psal ze jezdi zadarmo a lidi toho vyuzivaj. proc by nejeli za min nez se svym autem. Ale zas kdyz mi auto doma stoji tak se km. cena navysuje cim vic jezdim tim lepsi je cena za km.
1.10. | 19:18 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
1.10. | 15:08 allanaldik: Už aby EET v taxislužbě bylo, taxizmrdi s turbama budou potom těžko vysvětlovat, proč cesta 5 km stála 1200.
1.10. | 19:16 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
1.10. | 15:08 allanaldik: Neodvádí daně? Takovou pič00vinu jsi vymyslel sám nebo ti s tím někdo pomáhal? Provize jim chodí na účet, takže jsou příjmy lehce dohledatelné daňovou správou. I Jančura jezdí kolikrát pod cenou.
1.10. | 15:42 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
allanaldik ..pravda. Ovšem pro lidi je rozhodující cena. Takže pokud se najde dost hlupáků ochptnejch jezdit pod náklady, tak proč ne?
1.10. | 15:36 skeptikus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
..nechápu taxikáře, že nenarvou ty magistrárem vnucený a daze zaplacenený licence a taxametry tý slovenský čubce Krnáčový do píči a nejdou jezdit neoznačenejma autama přes Uber. A budou to mít i bez buzerace městapem a finančákem..