Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2017
Pomalá jízda

Proti Uberu budou protestovat i taxikáři v Brně! Podpoří ty pražské

Demonstrace taxikářů
Zdroj: ČTK
Ilustrační foto

Taxikáři budou v pondělí blokovat dopravu v Praze. A podpoří je také brněnští kolegové, kteří ale problém se službou Uber nemají. V moravské metropoli totiž platí zákaz Uberu.

Taxikáři stanovili začátek "protestní jízdy" Prahou na pondělní desátou hodinu dopoledne. Sraz mají v blízkosti pražského letiště, pak budou hlavním městem projíždět rychlostí 15 km/h. Dopravní experti se proto obávají, že protest zablokuje pražskou dopravu.

 

Teď se pražské taxikáře rozhodli podpořit i jejich brněnští kolegové. Ti se sejdou v poledne a akci plánují do 14. hodiny, oznámilo Sdružení českých taxikářů na svém facebookovém profilu. "Cílem není zablokovat dopravu v Brně, ale ukázat naši podporu," tvrdí v příspěvku. Upozornil na něj portál Novinky.cz.

 

Pondělním protestem vyvrcholí spor taxikářů s řidiči společnosti Uber. Ti totiž nepoužívají taxametr, nemusí mít speciální povolení ani zdravotní prohlídku a jejich podnikání je proto podle taxikářů ilegální.

 

 

V minulých týdnech demonstrovali taxikáři na Letišti Václava Havla, kde slovní potyčky často vyústily i v ty fyzické. Nakonec dali primátorce Adrianě Krnáčové ultimátum, aby situaci vyřešila. Ta se však pouze sešla s pražským policejním ředitelem, aby se na případnou blokádu Prahy adekvátně připravili.

epa TN.cz