Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 16:18
dlouhá kolona

Provoz na D5 se zcela zastavil, z kamionu unikla chemická látka

Hasiči zasahovali u nehody na dálnici D5
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Provoz na dálnici D5 se v úterý krátce před polednem zcela zastavil, když se po nehodě na 27. kilometru z kamionu vysypal náklad. Policisté dálnici uzavřeli v obou směrech, odstraňování následků nehody trvalo dlouhé hodiny.

Dopravu na D5 v úterý dopoledne zablokovala nehoda na 27. kilometru, provoz v obou směrech byl zcela přerušen. Policisté ve směru na Prahu odkláněli dopravu na exitu 28 Bavoryně, ve směru na Německo pak na exitu 22 Beroun - západ.

 

Podle infromačního portálu Ředitelství silnic a dálnic ČR se za nehodou ve směru na Německo vytvořila dlouhá kolona, která měla krátce před jednou hodinou odpoledne přes šest kilometrů.

 

"V 11:52 ve směru na Plzeň havaroval nákladní vůz do svodidel. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem," potvrdila policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

 

 

Řidič policii tvrdil, že usnul za volantem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, nicméně se protrhl bok nákladního auta a na komunikaci unikla chemická látka. S velkou pravděpodobností by mělo podle policie jít o polymerové kuličky. Kolem čtvrté se již podařilo následky nehody odstranit.

 

"Hasiči vyvedli posádku vozidla mimo potenciální ohrožení a velitel zásahu vytyčil nebezpečnou zónu. Dvě nasazené skupiny hasičů v kompletní protichemické ochraně (přetlakový protichemický oděv a dýchací přístroj) pak postupně uniklou látku zajistily, uzavřely do speciálního obalu a byla provedena dekontaminace zasahujících," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Analýza ukázala, že se jednalo o nenapěněný polystyren.

TN.cz
Reklama