Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2017 13:25
předpověď na víkend

Prudké sněžení a teploty až -11 °C. Kdy bude sněžit u vás? MAPY

Zdroj: TV Nova

Máme před sebou jeden z nejmrazivějších víkendů letošního podzimu. Teploty mohou v sobotu a v neděli klesat až k -11 stupňům a mohou se objevit také sněhové přeháňky. Nejvíc sněhu napadne už během dneška.

"Až do konce týdne bude na srážky nejbohatší právě čtvrtek - to počasí na východě našeho území ovlivňuje frontální vlna, která přináší sněžení. Do večera v nížinách napadne až 10 cm sněhu, na horách až 20 cm," popisuje Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Do dnešních 22 hodin platí výstraha meteorologů před novou sněhovou pokrývkou, a to konkrétně pro Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj. Tam také sníh od rána komplikuje dopravu. Více čtěte ZDE.

 

"V pátek a v sobotu se sněhové přeháňky budou vyskytovat pouze ojediněle, v neděli bude sněžit zejména v Čechách," dodala meteoroložka.

 

14

GALERIE: Mapy sněhu

Zdroj: Meteopress

Mapy sněhu - čtvrtek

Hodnocení:

 

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle slabé sněžení, zejména na horách. Noční teploty 0 až -4 °C, při vyjasnění až -8 °C. Nejvyšší teploty -1 až 3 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -5 °C. Slabý severozápadní vítr.

 

V sobotu bude oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty -2 až -6 °C, místy až -11 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Mírný severovýchodní vítr.

 

 

V neděli bude oblačno až zataženo, místy sněžení. Noční teploty -2 až -6 °C, při vyjasnění až -11 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Mírný jihozápadní vítr.

 

Teploty hluboko pod bodem mrazu vydrží také v pondělí. Mírně oteplit by se podle meteorologů mělo až v dalších dnech, kdy se přes den mohou teploty vyšplhat k 6 stupňům. Musíme se ale připravit na déšť.

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

mom TN.cz
Reklama