Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 14:27
STŘEPINY

První dámy: Manželky prezidentů, které ovlivňují světové velmoci

Zdroj: TV Nova

Francie má nového prezidenta a s ním i první dámu. Jsou rozhodně výjimečný pár. V soukromí se láskyplně oslovují Manu a Bibi, na veřejnosti budí pozornost velkým věkovým rozdílem ale i tím, jak se k sobě mají. Reportérka Karolína Tomašková se zaměřila na osudovou ženu francouzského prezidenta, Brigitte, ale i další proslulé první dámy.

Proslulé francouzské rčení - cherchez la femme - tedy za vším hledej ženu, se už dávno stalo běžnou realitou ve Spojených státech, kde se ukázalo, že mít po boku aktivní a výraznou první dámu znamená velkou přednost.

 

 

Michelle Obamová například dostává stále víc impulsů k tomu, aby zúročila svou popularitu a zkusila příště kandidovat do Bílého domu. Nikdy nebude zapomenuta ani Jackie Kennedyová, které je připisován lví podíl na popularitě prezidenta Kennedyho a svým silným vlivem proslula kupříkladu Nancy Reaganová.

 

Z toho, že i muž s jaderným kufříkem může být v soukromí podpantoflák si utahoval sám Reagan, který po atentátu na svou osobu - pronesl ke své ženě slavnou omluvu: "Miláčku, zapomněl jsem se skrčit."
 

TN.cz/vem