Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2017 20:56
sněhová kalamita

První oběť v ČR kvůli počasí! Na Bruntálsku tragicky zemřela žena

Zdroj: TV Nova

Mrazivé počasí a sníh na mnoha místech ve čtvrtek komplikovaly dopravu, na Bruntálsku se kvůli nepříznivým podmínkám stala tragická dopravní nehoda. Po srážce dvou aut zemřela žena.

Nehoda se stala ve čtvrtek ráno v Nových Heřminovech. "Řidič vozidla mitsubishi dostal na zasněženém povrchu komunikace sérii smyků a vyjel do protisměru," sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

 

Čelně se srazil s protijedoucí fabií, ta po srážce skončila v příkopu. "Při nehodě utrpěla spolujezdkyně z fabie těžká zranění a byla letecky transportována do nemocnice v Ostravě, kde bohužel svým mnohačetným zraněním podlehla," dodala Jiroušková.

 

 

Další tři lidé (řidiči vozidel a další spolujezdkyně z fabie) se zranili. Záchranáři je převezli do nemocnice v Krnově. "Bezprostředně po této vážné dopravní nehodě místem projížděl policista mimo službu s manželkou, který ihned zastavil a začal poskytovat účastníkům nehody pomoc," dodala ještě Jiroušková s tím, že právě on přivolal zdravotníky a policisty.

 

 

Následně zastavila také další řidička, zdravotnice, která spolu s policistou zraněné ženě poskytovala pomoc až do příjezdu záchranářů. Příčiny a okolnosti tragické nehody prověřují kriminalisté.

 

Příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva. Na místě zasahoval také policejní krizový intervent, který poskytuje pomoc pozůstalým a účastníkům nehody.

lud TN.cz