Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 11. 2017
rt.com

Putin se naštval na USA: Omezení ruských médií je útok na svobodu

Zdroj: TV Nova

Ruský prezident Vladimir Putin dnes projevil "zklamání" nad americkými opatřeními omezujícími činnost ruských médiích ve Spojených státech. Podle něho jde o útok na svobodu projevu. Ruská odvetná opatření budou podle něho "přiměřená a reciproční".

"Chci upozornit na skutečnost, že neexistuje - a nemůže existovat - důkaz, že ruská média se vměšovala do (americké prezidentské) volební kampaně," tvrdil Putin, podle kterého jsou veškerá obvinění o vměšování absurdní.

 

"Všechno, co souvisí s ruskou účastí ve Spojených státech, je důkazem vnitřního politického boje v této zemi. Jsou to nesmysly," řekl šéf ruského státu. Údajné spojení mezi bývalým manažerem Trumpovy předvolební kampaně Paulem Manafortem a Ruskem je podle Putina vykonstruovaná záležitost vymyšlená Trumpovými protivníky, aby měli zbraň proti americkému prezidentovi.

 

Putin také popřel jako lež informace, že do styků s Trumpovou administrativou jsou zapletení jeho příbuzní.

 

 

Ruský prezident zároveň označil za přirozené, že ruský parlament v reakci na americká omezení jedná o protiopatřeních, u nichž připustil, že "jsou možná trochu příliš tvrdá".

 

Ruský parlament varoval v pátek, že některé americké a jiné zahraniční sdělovací prostředky by mohly být prohlášeny za "zahraniční agenty". Na tomto základě by musely mimo jiné pravidelně vykazovat ruským úřadům své financování a personálním obsazení.

 

Ruská státem podporovaná televize RT.com je v USA druhou nejsledovanější zahraničí televizí po BBC. Má pobočky v Los Angeles, Washingtonu a Miami.

ČTK
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama