Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
Vojenská akce

Putin volal Erdoganovi, útok spojenců na Sýrii opět odsoudil

Vladimír Putin, Recep Erdogan
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Ruský prezident Vladimir Putin opět odsoudil útok Spojených států, Francie a Velké Británie na Sýrii jako porušení mezinárodního práva a pravidel OSN.

Uvedl to Kreml o telefonickém rozhovoru Putina s jeho tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Oba prezidenti podle komuniké hovořili o "vyhrocené situaci" v Sýrii po útoku USA a jejich spojenců.


"Ruský prezident zdůraznil, že akce skupiny západních zemí hrubě porušují Chartu OSN a základní normy a principy mezinárodního práva," uvedl Kreml.


"Ruská a turecká strana vycházejí z toho, že ve světle těchto událostí je nezbytné oživit dvoustrannou součinnost, zaměřenou na reálné prosazení procesu politického urovnání v Sýrii," dodal.Spojené státy, Británie a Francie v noci na sobotu podnikly koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstaleckém městě Dúmá u Damašku, který Západ přičítá režimu prezidenta Bašára Asada. Rusko na akci vojensky nereagovalo, rakety nevstoupily do vzdušného prostoru jeho základen v Sýrii.

tn.cz / ČTK
Reklama