Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2017
ruský geroj

Putin vyrazil na dovolenou: Na Sibiři rybařil a vyjel si na člunu

Zdroj: Enex/RU NTV

Ruský prezident Vladimir Putin se pochlubil snímky ze své dovolené v Tuvinské republice na Sibiři. Tentokrát sice nehladil levharta či při potápění "náhodou" neobjevil vzácné amfory, nechybí ale obligátní fotografie do půl těla, jak si Putin užívá sluníčka nebo rybaří v ledových vodách sibiřského jezera.

Stejně jako český prezident Miloš Zeman je zjevně i ten ruský milovníkem projížděk na člunu. Mezi fotografiemi, které Kreml z dovolené zveřejnil, nechybí ani ty, na kterých Putin pádluje nebo kormidluje motorový člun.

 

Společnost mu na dovolené dělali ministr obrany Sergej Šojgu, předseda tuvinské vlády Šolban Kara-ool a předseda vlády sousední Chakasie Viktor Zimin.

 

"Mezi 1. a 3. srpnem udělal během cesty do Blagověščensku Putin téměř dvoudenní zastávku v Tuvě, kde kempoval v hustém lese, rybařil v horským jezerech, věnoval se podvodnímu rybolovu, opalování, chodil na túry a jezdil po horách na kole," prozradil mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov.

 

19

GALERIE: Vladimir Putin na dovolené

Zdroj: Profimedia

Putin na dovolené - 2

Hodnocení:

 

Pod vodou ledovcového jezera, kde teplota vody ani v létě nepřekročí 17 °C, Putin přes dvě hodiny naháněl s harpunou štiku. "Nemohl ji ulovit, ale nakonec se mu to podařilo," dodal Putinův mluvčí Peskov.

 

Záběry z toho, jak pod vodou nahání štiku, odvysílala ruská televize Zvězda. Prezident měl totiž v potápěčském obleku zabudovanou malou kamerku. Diváci si tak mohli užít rybolov přímo z pohledu prezidenta.

 

 

Peskov ale v prohlášení, které vydala agentura Interfax, zdůraznil, že kromě zábavy se Putin věnoval také státnickým povinnostem. Do Bajkalského jezera vypustil 50 tisíc mláďat omulů, v Blagověščensku, ležícím nedaleko hranic s Čínou, se zase zúčastnil obchodního summitu.

vbo TN.cz