Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2017 13:47
děsivý čin

Pytláci zastřelili ve francouzské ZOO nosorožce a uřízli mu roh!

Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelný čin se odehrál v ZOO ve francouzském městě Thoiry západně od Paříže. Pytláci tam zastřelili bílého nosorožce Vince a motorovou pilou mu uřízli roh. Ošetřovatelé ho našli v úterý ráno, napsala BBC.

Čtyřletého bílého nosorožce Vince objevili v úterý ráno zaměstnanci ZOO ve městě Thoiry. Měl třikrát prostřelenou hlavu a odříznutý větší z jeho dvou rohů. Policie, která případ vyšetřuje, už oznámila, že pašeráci roh odřízli v rychlosti motorovou pilou. Druhý roh se pašeráci pokusili odříznout také - už měl v sobě zářez, ale pašeráky zřejmě někdo vyrušil.

 

 

V africké přírodě pytláci každý měsíc zabijí odhadem asi 100 nosrožců, ale tohle je historicky vůbec první případ, kdy pytláci zaútočili na nosorožce v evropské zoologické zahradě. Kilo rohoviny z nosorožčího rohu má na černém trhu hodnotu kolem 60 000 dolarů, píše BBC. To je zhruba 1,5 milionu korun.

 

ZOO chová ještě dva další nosorožce, sedmatřicetiletou Gracii a pětiletého Bruna. "Ti unikli masakru," oznámila ZOO. Nebohého Vince a Bruna získala ZOO v roce 2015. Vince pocházel ze zoologické zahrady v Nizozemí a byl jedním z 250 nosorožců v evropských zahradách, kteří byli součástí šlechtitelského programu.

 

 

Populaci bílého nosorožce, který byl v 19. století na pokraji vyhynutí, se daří pomalu zvyšovat. V současnosti na světě žije asi 20 tisíc kusů. Nicméně, připomíná BBC, pytláctví zaměřené na nosorožčí rohy v posledních letech rovněž vzrůstá. Může za to poptávka trhů v Číně či Vietnamu a v Asii obecně. Tamní lidé totiž věří, že roh nosorožce má afrodisiakální účinky. Kromě toho se rohovina používá třeba na výrobu šperků.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.3. | 09:01 josefvyskoc
15
posledni dobou u sebe pozoruji jasnovidecke schopnosti !...kdyz zavru oci, a ...
8.3. | 23:10 tomáš fuk
0
ani ty zzmrdy nesoudit okamžitě zastřelit
8.3. | 23:10 tomáš fuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
ani ty zzmrdy nesoudit okamžitě zastřelit
8.3. | 20:16 Vojta Také
1
Náhlasit nevhodný komentář
Superblbe - vezmi za ruku Bimbi a běžte, běžte a pořád běžte až do ...
8.3. | 19:13 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Když ti dementi, prý kvůli ochraně divokých zvířat, pálí slonovinu a nosorožčí rohy, tak cenu těchto komodit naopak velice zvyšují a zvířata tím, o to více ohrožují! Pokud si Francouzi nechají nalézt Africké poloopice domů, tak se nemohou divit, že se tam chovají jako doma v Africe a loví nosorožce!
8.3. | 18:28 blacknord blacknord
4
Náhlasit nevhodný komentář
Evropa se mění v odpornou džungli,kde si černí přivandrovalci dělají doslova co chtějí.a jelikož jsou maximálně tupí,tak to jsou opravdu prima kousky.ty černé všiváky tady prostě nechceme!k čemu taky?!chudák nosorožec,boban nešťastný :((
8.3. | 17:47 Milan Trejtnar
5
Náhlasit nevhodný komentář
Hnusný je to všude, o to horší je ze si tohle dovoli v hlídané zoo. Každopádně bych takový prasata střílel, úplne stejne jako to dělají oni tem zvířatům.
8.3. | 09:01 josefvyskoc
15
Náhlasit nevhodný komentář
posledni dobou u sebe pozoruji jasnovidecke schopnosti !...kdyz zavru oci, a soustredim se, vidim "vnitrnim zrakem" dva negry s motorovou pilou ve francouzke ZOO jak odrezavaji nosorozci roh...neuveritelne, je to zazrak !...