Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2017 21:49
Vyhlášen stav živelné katastrofy

Rakousko zasáhla bouře, zemřel hasič (13), dvě děti zranil blesk

Zdroj: TV Nova

Jih Rakouska sužují od pátku silné bouřky, které napáchaly velké škody hlavně ve Štýrsku. Tři okresy vyhlásili stav živelné pohromy. Zasáhly je přívalové deště. Ulicemi obcí a měst se valila voda s bahnem. Extrémní počasí si vyžádalo nejméně jeden lidský život.

Na táboře u městečka St. Georgen am Kreischberg zemřel v pátek večer teprve třináctiletý dobrovolný hasič, který byl na táboře pořádaném dolnorakouským sborem hasičů. Chlapce zřejmě zasáhly padající větve, přesnou příčinu ale určí až nařízená pitva. Viditelná zranění na těle neměl.

 

Podle velitele hasičů Georga Schickera mladík pomáhal evakuovat tábor, na kterém byla přibližně třicítka dětí ve věku od 10 do 15 let, a zřejmě zůstal pozadu. Okolo 21. hodiny jej jeho kamarádi našli, jak leží na zemi bez známek života. Oživit se jej už nepovedlo a chlapce po převozu do nemocnice prohlásili za mrtvého

 

Hned dvě evakuace zažili během víkendu obyvatelé městečka Oberwölz ve Štýrsku. Kvůli rozvodněné říčce evakuovali hasiči v pátek večer 200 lidí, brzy se ale mohli vrátit domů. V sobotu je ale po dalším dešti čekala druhá evakuace.

 

 

Dvě děti zranil v pátek večer úder blesku, když se svým sourozencem a sedmatřicetiletou matkou z Korutan přebývali na horské chatě u městečka Mörtschach v Korutanech.

 

Jejich chatku ležící ve nadmořské výšce 2 200 metrů zasáhl blesk, který poškodil střechu. Padající úlomky zranily dvě dívky ve věku 4 a 18 let. Záchranáři museli na místo vyslat devítičlenný tým a lékaře.

 

 

Podle webu tt.com byly vyhlášeny stavy živelné pohromy v okresech Liezen, Murau a Murtal ve Štýrsku. Na odstraňování následků bylo ve Štýrsku povoláno dohromady přes tisíc hasičů.

 

Problémy hlásí i sousední Salcbursko, kde kvůli rozvodněným tokům a sesuvům půdy zaznamenali během pátku a soboty hasiči 72 výjezdů. Do boje s následky živelných pohrom se zapojilo 680 hasičů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRAGÉDIE: Do patnáctiletého chlapce uhodil blesk. Mohla za to činnost, na kterou může doplatit každý!
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.8. | 18:57 topka55
10
Tak v Rakousku se maká od 13 ti ?
6.8. | 18:09 x x
-7
ježis....prsi a hned stav katastrofy....drama na nove klasika
7.8. | 04:47 slivovicka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mně by stejně zajímalo, co budou v EU parlamentu dělat, až dojdou prachy a Evropa bude z půlky obývaná nemakajícíma migrantama s napřaženýma hnátama.
7.8. | 04:45 slivovicka
0
Náhlasit nevhodný komentář
V Rakousku makají i děti, jinak by nebylo na dávky pro migranty.
6.8. | 21:41 lorda5
5
Náhlasit nevhodný komentář
jak je vidět, tak příroda, už nás začíná mít dost.. jak se chováme my k ní, tak ona nám to vrací a ještě nám asi předvede svoji sílu.. to budeme teprve čučet :- (((
6.8. | 21:03 allanaldik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
hasic 13tilety? tak ted kdo lze. mrtvy 13 lety kluk spal ve stanu a spadl na nej strom. co si z toho vybrat? v Rakousku uz musej makat i deti kdyz uz makaj tak s narizenim politiku proto aby se muslimske poloopice meli dobre.Ze jich tam uz je jak nassrano a bude to jeste horsi.
6.8. | 20:02 topka55
8
Náhlasit nevhodný komentář
bimboš .. pro tebe slovo ..makat .. je sprosté slovo !
6.8. | 19:36 bimbi20
-4
Náhlasit nevhodný komentář
topka55: Samozřejmě, kdo by tam migranty živil? U nás se bude makat od 10 let!
6.8. | 18:57 topka55
10
Náhlasit nevhodný komentář
Tak v Rakousku se maká od 13 ti ?
6.8. | 18:32 frantisek-vocilka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dyk More
6.8. | 18:15 noob66
-5
Náhlasit nevhodný komentář
;)
6.8. | 18:15 noob66
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Moc krásný holky bych jim krásné ojel pipinku
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme