Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 1. 2017
Agresor s kudlou

Raplovi vadilo, že psi nemají vodítko, majitelku proto bodnul

Nůž
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Opravdu dlouho nezapomene na čtvrteční venčení psů sedmašedesátiletá žena z Prahy, která se svými chlupatými miláčky vyrazila na špacír k Modřanské rokli.

Při procházce totiž pejskařka narazila na agresivního muže, kterému se ani trochu nelíbilo, že seniorka psy venčí bez vodítka. Nejprve na ni křičel a nadával jí, pak ovšem přešel od slov k činům.


"Útočník nejprve vyhrožoval, že zabije psy a pak i ženu. Tento atak následně přešel do fyzické roviny, pachatel totiž vytáhl nůž, na ženu zaútočil a bodl ji do předloktí," popisuje napadení policejní mluvčí Jan Daněk.


Zraněná žena pak z místa utekla a z domova si přivolala sanitku, která ji odvezla do nemocnice. A po ozbrojeném grázlovi začali pátrat policisté. 

Kvůli náročnému terénu byli v akci i muži zákona na koních. "Těmto policistům se po několika desítkách minut podařilo podezřelého v Modřanské rokli vypátrat a zadržet. Zároveň u něj zajistili i 35 centimetrů dlouhý nůž, se kterým ženu bodl," doplnil Daněk.


Při výslechu se jednašedesátiletý agresor ke všemu přiznal. Za těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví mu hrozí až deset let natvrdo. Kriminalisté zároveň chtějí, aby rabiát na soud čekal ve vazbě. Soud o ní ale zatím nerozhodl.

pez TN.cz