Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 19:21
děsivé video

Rasistické video už řeší policie! Na otce holčičky podali oznámení

Polciie vyšetřuje rasistické video
Zdroj: facebook, Profimedia.cz

Video, na kterém holčička mlátí pálkou do polštáře, naštvalo hodně lidí. Dítě totiž na vyzvání otce předvádí, jak se chovat k "cikánům a muslimům". Záznam se začal šířit po sociálních sítích v pátek ráno, nyní už je na otce podáno trestní oznámení.

"Jdu bít polštář," říká na videu dívka. "A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?" Už první věty z videa jsou pro mnoho lidí hodně děsivé. Některé uživatele sociálních sítí naštvalo chování otce natolik, že případ předali příslušným orgánům.

 

Trestní oznámení podal i mladý student práv Petr Roháček: "Podávám ho z důvodů podněcování rasové a náboženské nesnášenlivosti a podněcování k násilí či ublížení na zdraví vůči určité skupině/menšině této republiky. Vnímám to jako velké možné ohrožení naší demokratické společnosti i hodnot právního státu."

 

"V právním státě není možné podněcovat fyzickou likvidací na základě jejich etnické, náboženské či rasové příslušnosti," dodal Roháček.

 

 

Muž vysvětlil, proč by se případem měla policie zabývat: "Dle mého názoru naplňují skutkovou podstatu trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci dle ust. § 352 odst. 2 trestního zákoníku a zároveň trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob dle ust. § 355 odst. 1 písm. a), odst. 2) písm. b). trestního zákoníku. Dále také dotyční na videu porušují § 217 Ohrožování mravní výchovy mládeže."

 

Video už řeší policie. Více čtěte ZDE 

 

Policie potvrdila, že se případem zabývá. "Vzhledem k závažnosti celého případu nemůžeme v této chvíli poskytnout konkrétnější informace," řekla policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Video na svém facebooku sdílel muž, který si říká Olloph Samorost. Ten ale autorem videa není. Údajně mu ho někdo poslal. Podle informací TN.cz se lidé chystají upozornit i sociálku.

 

Redakci Aktuálně.cz se podařilo autora videa kontaktovat. Podle něj šlo o reakci na situaci, které čelil ten den na procházce s dcerou a byli nepříjemně obtěžováni skupinou Romů. "Chtěl jsem, aby se uměla takovým situacím bránit," řekl webu.

ham TN.cz