Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2016 20:37
Plánovali útok

POTVRZENO: S uprchlíky přišli do EU i teroristé! Chytili je v Německu

Zdroj: TV Nova

Německá policie provedla ve čtvrtek rozsáhlou razii. Prohledala čtyři byty a dvě kanceláře v Berlíně a zařízení pro uprchlíky v Hannoveru a v Attendornu. Cílem razie byli čtyři muži. Dva z nich a navíc také jednu ženu policie zadržela. Po dvou stále pátrá. Podle bezpečnostních složek zatčení plánovali útoky v Německu.

Policisté provedli zásah na základě informací od německé kontrarozvědky. Závažnost situace podtrhuje, že jen v Berlíně se na zásahu podílelo 450 policistů! V Berlíně byly cílem čtyři byty a dvě kanceláře, policie zasahovala také v zařízení pro uprchlíky v Hannoveru a v Attendornu. Policisté si šli pro čtyři podezřelé.

 

Devětačtyřicetiletého muže původem z Alžírska zatkli policisté v Berlíně. Druhého zadrželi v zařízení pro uprchlíky v Attendornu. Pětatřicetiletý Alžířan měl být vůdcem teroristické buňky. Podle německého listu Bild žil v uprchlickém táboře s manželkou a dvěma dětmi (1 a 2 roky). Jeho ženu policisté také zadrželi.

 

Podle Bildu chtěli zatčeného muže alžírské úřady. Podezřívají jej, že prodělal vojenský výcvik v táborech Islámského státu v Sýrii. Policisté nadále pátrají po dalších dvou podezřelých. Po jednatřicetiletém muži, který žil v Berlíně, a po šestadvacetiletém muži, který žil mezi uprchlíky v Hannoveru.

 

 

Podle Bildu měl tento muž vazby na belgické islamisty a před pár týdny cestoval do nechvalně proslulé belgické čtvrti Molenbeek.

 

Vyšetřovatelé měli důkazy, že se podezřelí snažili získat výbušniny. Na místě tak zasahovali také pyrotechnici. V prohledávaných bytech se ale nic nenašlo. Podle deníku Bild plánovali teroristé útok přímo v centru Berlína na náměstí Alexanderplatz.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.2. | 14:52 allanaldik
72
Normalni clovek to vedel hned jak zacla uprchlicka krize a uprchlici se hrnuli ...
4.2. | 22:44 jodu
-3
Curv@ žádná novinka to není pro ...
4.2. | 22:44 jodu
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Curv@ žádná novinka to není pro nás my to už dávno víme jenom politici pořád dokola přicházejí do Evropy jenom vzdělání lidé "Žádný ...
4.2. | 21:36 tenvzdyspatny
7
Náhlasit nevhodný komentář
Dobré ráno novo, toto někteří z nás vědí už půl roku :D
4.2. | 21:07 kimy69
-2
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.facebook.com/vesely.cyklista.7/videos/572273152928955/
4.2. | 21:06 Miroslav Laptopický
10
Náhlasit nevhodný komentář
No vono to je trošku jinak. Voni sem nepřišli sami vod sebe. Voni sem přišli, protože Merkelka je pozvala. Sami vod sebe sem přišli cik*ni.
4.2. | 21:06 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jakpak bude asi pojmenována tato muslimská choroba ? https://www.facebook.com/vesely.cyklista.7/videos/572273152928955/
4.2. | 19:53 ascaras
11
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu neverim pani Merkel nas ujistila ze do Evropy prisli pouze uprchlici pred valkou a nejaka invaze IS je nesmysl,az nas Sralbotka podepise kvoty tak nam posilejte pouze ty doktory,pravniky a inzenyry pokud na nejakeho narazite a teroristy si nechte v Nemecku aby Vas kulturne obohatili..
4.2. | 19:02 novobilskyy
15
Náhlasit nevhodný komentář
Rozestavět na hranice elitní snipery a přistavět na ty potkany kafilerní vozy!!!!
4.2. | 18:55 overal
21
Náhlasit nevhodný komentář
Uprchlíci se dělí na dvě skupiny, aktivovaní teroristé a potenciální teroristé!
4.2. | 17:45 akakinder
12
Náhlasit nevhodný komentář
POTVRZENO: S uprchlíky přišli do EU i teroristé! Chytili je v Německu***Ty vole!No nekecej,to je teda novinka,ještě že vás novo máme :-)
4.2. | 17:14 petalinos
11
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně kozomrdy pustí že s tím nemužou nic dělat tak jak v turecku,řecku zjistili že to jsou bojovníci IS vystavi jim papiry na jmena co jim řeknou a pustí dále a na tohle chce turecko i řecko chce dalši prachy.PODVOD PODVOD