Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2016 20:37
Plánovali útok

POTVRZENO: S uprchlíky přišli do EU i teroristé! Chytili je v Německu

Zdroj: TV Nova

Německá policie provedla ve čtvrtek rozsáhlou razii. Prohledala čtyři byty a dvě kanceláře v Berlíně a zařízení pro uprchlíky v Hannoveru a v Attendornu. Cílem razie byli čtyři muži. Dva z nich a navíc také jednu ženu policie zadržela. Po dvou stále pátrá. Podle bezpečnostních složek zatčení plánovali útoky v Německu.

Policisté provedli zásah na základě informací od německé kontrarozvědky. Závažnost situace podtrhuje, že jen v Berlíně se na zásahu podílelo 450 policistů! V Berlíně byly cílem čtyři byty a dvě kanceláře, policie zasahovala také v zařízení pro uprchlíky v Hannoveru a v Attendornu. Policisté si šli pro čtyři podezřelé.

 

Devětačtyřicetiletého muže původem z Alžírska zatkli policisté v Berlíně. Druhého zadrželi v zařízení pro uprchlíky v Attendornu. Pětatřicetiletý Alžířan měl být vůdcem teroristické buňky. Podle německého listu Bild žil v uprchlickém táboře s manželkou a dvěma dětmi (1 a 2 roky). Jeho ženu policisté také zadrželi.

 

Podle Bildu chtěli zatčeného muže alžírské úřady. Podezřívají jej, že prodělal vojenský výcvik v táborech Islámského státu v Sýrii. Policisté nadále pátrají po dalších dvou podezřelých. Po jednatřicetiletém muži, který žil v Berlíně, a po šestadvacetiletém muži, který žil mezi uprchlíky v Hannoveru.

 

 

Podle Bildu měl tento muž vazby na belgické islamisty a před pár týdny cestoval do nechvalně proslulé belgické čtvrti Molenbeek.

 

Vyšetřovatelé měli důkazy, že se podezřelí snažili získat výbušniny. Na místě tak zasahovali také pyrotechnici. V prohledávaných bytech se ale nic nenašlo. Podle deníku Bild plánovali teroristé útok přímo v centru Berlína na náměstí Alexanderplatz.
 

vbo TN.cz