Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2016 13:54
Názory lidí

Reakce na rozsudek: Co si o trestu pro Kramného myslí veřejnost?

Zdroj: TN.cz

Kauza Petra Kramného byla zřejmě v Česku nejsledovanějším případem vůbec. Obžalovaný hned od smrti Moniky a Klárky vyvolával pozitivní i negativní reakce a česká společnost je názorově rozdělená i po vynesení rozsudku.

Petr Kramný zůstává nejpopulárnějším obžalovaným v Česku. Ostře sledovaná kauza prozatím vyvrcholila rozsudkem, podle něhož by měl Kramný ve vězení strávit 28 let a proti němuž se okamžitě odvolal. Co na rozsudek říká česká veřejnost?

 

Tak jako v průběhu celého procesu zůstává názorově rozdělená. Podle různých komentářů a anket ale převažuje názor, že Kramný svou manželku a dceru v Egyptě opravdu zavraždil a radují se, že byl odsouzen. Stejně reagovala i zmocněnkyně pozůstalých Klára Long Slámová. Na Facebook napsala jen krátce: "Spadla klec."

 

Lidé navíc poukazují na Kramného vizáž a vystupování. "Hned, když jsem viděla záběry z Egypta, mi bylo jasné, že to udělal. Necloumaly s ním žádné emoce, nic," myslí si jedna žena, které jsme se zeptali. Podle tohoto tábora se Kramný svým jednáním usvědčil vlastně sám.

 

 

Objevují se i radikální názory, že měl Petr Kramný dostat doživotí nebo dokonce trest smrti. "Pověste ho vejš, ať se houpá! Pověste ho vějš, ať má dost," vystihla to jednoduše uživatelka na Facebooku. Podobný názor zastává také Moničin bratr Radmil: "Nemůžu žít s pocitem, že on jde v noci spát a ráno se probouzí a je tu pořád." Trest smrti ale samozřejmě není v Česku povolen a odsouzen na doživotí Kramný být nemohl. Proč si přečtěte zde.

 

Najdeme také pochvaly směřované k soudkyni Renatě Gilové. "Výborně, soudkyně! Ten zmetek spoléhal na to, že nejsou přímé důkazy. Měl to promyšlené a naplánované, neunesl rozpad manželství a spoléhal se, že v Egyptě se to 'smete' na otravu," myslí si Lenka.

 

 

Stejně jako se ozývají pochvaly, zaznívá vůči soudu ale také kritika. Lidé, kteří bojují za Kramného nevinu, argumentují nejčastěji tím, že proti němu neexistují přímé důkazy. "Lidi, na tomto případě je dobře vidět, jak funguje naše justice a je možné odsoudit člověka za něco i bez důkazů. To se může stát jen u nás," poukazuje na Facebooku David.

 

K tomuto názoru se podle očekávání přiklání i Kramného obhájkyně Jana Rejžková. "Připadá mně tento rozsudek poplatný době před rokem 1989. Připadá mně to téměř jako doba temna. Paní soudkyně zřejmě nechtěla slyšet argumenty, které zazněly jednak ze strany obhajoby, ale i ze strany znalců," prohlásila.

 

 

Za Petrem Kramným stále stojí i jeho matka Irena Rychlá. "Trvám na tom, že je nevinný, že je to všechno zmanipulované," vyjádřila se pro TV Nova. A objevují i další argumenty pro Kramného nevinu. "Nevěřím tomu. V cizině vás jen tak z ruky nepustí, pokud mají podezření, že jste vrah," myslí si další komentující.

 

Radikální je také tábor lidí, kteří přejí Kramnému ve vězení to nejhorší. Poukazují na to, že vězni nemají rádi kriminálníky, kteří ublížili dítěti, a předvídají Kramnému týrání. I kdyby byl osvobozen, nečeká ho prý nic dobrého. "Bude chodit po svobodě se svým arogantním úsměvem, dokud ho někdo na ulici nezastřelí," napsal na Facebook Jindřich.

 

O konečném trestu rozhodne až odvolací soud, ošemetnou kauzou se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci. K dalšímu soudnímu řízení ale zřejmě dojde až za několik měsíců.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

epa TN.cz