Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2016
Rozsudek nad Kramným

Reakce na verdikt: Kramný se objímal, Rejžková se nevzdává

Petr Kramný - Jana Rejžková a matka Petra Kramného
Zdroj: TN.cz/ ČTK

Vrchní soud v Olomouci pravomocně poslal na 28 let do vězení Petra Kramného za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. Jaké jsou první reakce aktérů ostře sledované kauzy?

Sám Petr Kramný pochopitelně tvrdý trest komentovat nemohl, protože ho ze soudní síně odvedla justiční stráž. Útěchu mohl načerpat jen z toho, že strážní přihmouřili oko a dovolili Krámného matce Ireně, aby syna před odvedením objala. Nevlastní otec Karel měl už ovšem smůlu.


Proto měl Karel Rychlý nejspíš po opuštění soudní síně hodně zkaženou náladu a na žádost o vyjádření reagoval tím, že vztekle bouchnul do připraveného mikrofonu a odkráčel pryč.


Sdílnější byla Kramného obhájkyně Jana Rejžková, která nijak neskrývala rozhořčení. "Tento rozsudek považuji za nespravedlivý, myslím, že se založila na jeden z největších justičních skandálů v historii této země," zlobí se advokátka.A slibuje, že rozsudek nenechá jen tak. "Podám dovolání k Nejvyššímu soudu a budu dělat vše pro to, abychom se dostali k preparátům, k nimž je nám stále odpírán přístup," vypočítává Rejžková.
 


Chce také zadat další znalecké posudky, které podle ní vypracují noví, nenapadnutelní znalci. "Podám žádost ústavu soudního lékařství, aby vzorky k případu byly i nadále uchovány. Běžně se totiž likvidují," pokračuje Rejžková.
 


Advokátka je kromě dovolání k NS připravena a odhodlána podat i ústavní stížnost a stížnost pro porušení zákona. "Dneškem to neskončilo," hřímá Rejžková. Kramný podle ní rozsudek nechápe a už delší dobu není psychicky v pohodě. Může za to prý i mediální hon.Rozsudek okomentovala i Kramného matka Irena. "Petr nic neudělal a chyběly různé důkazy, které soud odmítl. On rodinu miloval a dělal všechno pro to, aby se měli dobře," zastává se Kramného matka.
 


U soudu dnes chyběla zmocněnkyně pozůstalých Klára Long Slámová. Na svém facebookovém profilu uvedla, že je to kvůli povinnostem u jiného soudu v Praze. Ale napsala, že t"o bude dnes krásný den".


Podívejte se na reportáž z prvního dne u odvolacího soudu

pez TN.cz
Reklama