Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2016
Rozsudek nad Kramným

Reakce na verdikt: Kramný se objímal, Rejžková se nevzdává

Petr Kramný - Jana Rejžková a matka Petra Kramného
Zdroj: TN.cz/ ČTK

Vrchní soud v Olomouci pravomocně poslal na 28 let do vězení Petra Kramného za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. Jaké jsou první reakce aktérů ostře sledované kauzy?

Sám Petr Kramný pochopitelně tvrdý trest komentovat nemohl, protože ho ze soudní síně odvedla justiční stráž. Útěchu mohl načerpat jen z toho, že strážní přihmouřili oko a dovolili Krámného matce Ireně, aby syna před odvedením objala. Nevlastní otec Karel měl už ovšem smůlu.


Proto měl Karel Rychlý nejspíš po opuštění soudní síně hodně zkaženou náladu a na žádost o vyjádření reagoval tím, že vztekle bouchnul do připraveného mikrofonu a odkráčel pryč.


Sdílnější byla Kramného obhájkyně Jana Rejžková, která nijak neskrývala rozhořčení. "Tento rozsudek považuji za nespravedlivý, myslím, že se založila na jeden z největších justičních skandálů v historii této země," zlobí se advokátka.A slibuje, že rozsudek nenechá jen tak. "Podám dovolání k Nejvyššímu soudu a budu dělat vše pro to, abychom se dostali k preparátům, k nimž je nám stále odpírán přístup," vypočítává Rejžková.
 


Chce také zadat další znalecké posudky, které podle ní vypracují noví, nenapadnutelní znalci. "Podám žádost ústavu soudního lékařství, aby vzorky k případu byly i nadále uchovány. Běžně se totiž likvidují," pokračuje Rejžková.
 


Advokátka je kromě dovolání k NS připravena a odhodlána podat i ústavní stížnost a stížnost pro porušení zákona. "Dneškem to neskončilo," hřímá Rejžková. Kramný podle ní rozsudek nechápe a už delší dobu není psychicky v pohodě. Může za to prý i mediální hon.Rozsudek okomentovala i Kramného matka Irena. "Petr nic neudělal a chyběly různé důkazy, které soud odmítl. On rodinu miloval a dělal všechno pro to, aby se měli dobře," zastává se Kramného matka.
 


U soudu dnes chyběla zmocněnkyně pozůstalých Klára Long Slámová. Na svém facebookovém profilu uvedla, že je to kvůli povinnostem u jiného soudu v Praze. Ale napsala, že t"o bude dnes krásný den".


Podívejte se na reportáž z prvního dne u odvolacího soudu

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.6. | 13:27 Jusa123
28
Byly to vraždy své rodiny a bude si to pamatovat do konce života.Na takovou věc ...
1.6. | 12:57 kramnyjeobet
-23
Byla to vůbec vražda? Kramný neměl vůbec vypovídat. Těško si pamatovat, co se ...
15.5. | 14:40 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
1.6. | 13:27 Jusa123, svou agilitou v tomto případu se stáváš jeho mediální součástí. Už jsi skoro tak populární, jako Kramný sám a možná ho jednou předčíš. A možná i babu Vangu....
15.5. | 14:38 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Dnes to projela Rejžková, na Kajínkovi si vylámala zuby Slámová. Tak to u soudu chodí a nevidím jediný důvod proč bych měl právní zástupce urážet a osočovat z chamtivosti. A oba případy jsou sporné i pro právnicky vzdělané lidi. Jen ty v tom máš naprosto jasno. Není ti na tom něco divného?
15.5. | 14:34 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
1.6. | 15:31 Jusa123, Rejžková je obhájkyně a dělá pro svého klienta v rámci zákona vše, aby mu pomohla ať je vrah či není. To obhájci obvykle dělávají. To stejné dělá v opačném gardu Slámová. Ty máš nějaký problém to pochopit, že hážeš špínu na člověka, který dělá svou práci?
2.6. | 00:08 yjy
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Klára Long Slámová - co to je? Má dlouhej slámovej počťák? Chybí ilustrační foto!!
2.6. | 00:04 yjy
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nikdy jsem neuvěřil, že to udělal..
1.6. | 20:48 dandysa007
9
Náhlasit nevhodný komentář
Krabicová říká"nedělá to dobrou známku..."Jak se dělají dobré/zlé známky? Bodejť by se vzdala případu, čím víc to natahuje tím víc bude botiček, taková možnost se ji už nikdy nenaskytne :-D Jen aby stará škatule utáhla a nezůstala pod darkovským mostem, když musí platit hafo příživníků ...
1.6. | 18:11 overal
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Odsouzen bez důkazů, důkaz samolibosti soudní mafie, soudící podle nálady davu!
1.6. | 17:19 bobule6
14
Náhlasit nevhodný komentář
Lela, ta stará škatule mu taky nevěří jen je těžké si připustit, že vychovala vraždící ho*ado. To, že je stejná vychc*ná bezpáteřní zrůda dokazuje ukradený náhrobek.
1.6. | 15:31 Jusa123
14
Náhlasit nevhodný komentář
p.Sokol by se na něj vyprdl,dělá jiné právo a bere jiné prachy a Kramného nechtěl NIKDO obhajovat,věděli že si na případu vylámou zuby.Jen Rejže byla nenažraná a chtěla získat hodně a získala jenom posměch!!!
1.6. | 15:16 lela 321
11
Náhlasit nevhodný komentář
věří ta asociální ženská Kramná opravdu tomu, že to ten její nepodar neudělal, nebo je stějně psychopatická jako ten její zmetek?