Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2018 18:59
Zadržená v Pákistánu

Reakce rodiny a známých Terezy H.: Vulgarity a mlčení!

Zdroj: TV Nova

Pákistánské úřady už druhý den zadržují jednadvacetiletou Terezu H. z Uherského Hradiště. Češka podle vyšetřovatelů měla v kufru devět kilo heroinu, s drogou chtěla odletět do Abú Zabí. Redakce TN.cz kontaktovala její kamarády i příbuzné s prosbou o vyjádření.

Rodině se ovšem o zadržení Terezy příliš mluvit nechce. Její strýc na facebookový profil své neteře napsal toto: "Přeji si, aby se vám nikdy nic takového nestalo.... Snažím se ze svých sil, abych ju z tama dostal." Na dotazy TN.cz ovšem nereagoval.


Krátkou reakci poslala Terezina jiná její příbuzná, která ovšem chce zůstat v anonymitě - vzkázala, že se k celé situaci nebude vyjadřovat. Redakce oslovila i některé z ženiných přátel.


Ti buď nereagovali vůbec, nebo poslali nazpět vulgaritu. To je případ Milana P., který na otázky "odpověděl" jediným slovem - "Nas*at".


 

Tereza H. to hodně schytává i na facebooku. Na jejím profilu se rozpoutala hodně vyhrocená diskuze, kde se to hemží odsudky, nadávkami a urážkami.


Zatímco část diskutérů se mladé ženy z Uherského Hradiště zastává, jiní se jí posmívají a nemají pro ni za mák pochopení s tím, že si za všechno může sama a že drogy jsou svinstvo.

 

Ministerstvo zahraničí ve čtvrtek odpoledne potvrdilo informace pákistánských médií, že Tereza H. už sedí ve vazbě ve věznici přímo v Láhauru.

 

"Vyšetřování by měli i nadále provádět celníci, po jeho skončení (odhadem týdny) by mohl začít soud. I nadále platí, že konkrétní termín soudního líčení nebyl stanoven," uvedla mluvčí resortu Irena Valentová.Diplomaté jsou s celníky v kontaktu a snaží se o dojednání návštěvy zadržené Češky. "Zadržená se na nás zatím s žádostí o konzulární pomoc neobrátila, nicméně ambasáda je v kontaktu s její rodinou," dodala Valentová.


Terezu H. zadrželi pákistánští celníci na mezinárodním letišti v Láhauru ve středu dopoledne až těsně před nástupem do letadla. V kufru objevili devět kilo heroinu. Češce tak teoreticky hrozí i trest smrti.

pez TN.cz
Reklama